Robert Lewandowski ma problemy z nowym kontraktem. Bayern nie potraktuje Polaka ulgowo?

Maciej Walasek
01.08.2019 14:41
Robert Lewandowski
fot. PATRIK STOLLARZ/AFP/East News

Robert Lewandowski wkrótce ma podpisać nową umowę z Bayernem Monachium. Jak podaje „Kicker” na przeszkodzie stoi wiek Polaka i polityka niemieckiego klubu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Lewandowski nadal nie przedłużył kontraktu z Bayernem Monachium. Mimo to niecały miesiąc temu media pisały, że kapitan reprezentacji Polski lada dzień zwiąże się z klubem nową umową. Jak się okazuje, sprawy się skomplikowały i utknęły w martwym punkcie.

„Kicker” wyjaśnia, że problemem jest długość kontraktu napastnika, a na drodze stoi jego wiek. Z początku miał związać się z Bayernem dwuletnią umową. Jednak Lewandowski skończył 30 lat, a bawarska drużyna nie chce podpisywać kontraktu z piłkarzami po 30-tce na dłużej niż na rok.

Robert Lewandowski szalał na imprezie Bayernu. Polak zaśpiewał światowy hit [WIDEO]

Wobec tego sprawa z Robertem Lewandowskim nabiera nowego kształtu. Nie wiadomo, czy Polak przystanie na ten warunek. A może to władze aktualnego mistrza Niemiec pójdą mu na rękę? Tego nie wiadomo.

Lewandowski trafił do Bayernu Monachium w 2014 roku na zasadzie wolnego transferu z Borussii Dortmund. W zespole Bawarczyków wystąpił w 242 spotkaniach, w których strzelił 191 bramek.

RadioZET.pl/Kicker/MW