Robert Lewandowski kończy 30 lat. Zobacz, jak się zmieniał [ZDJĘCIA]

Andreas Nicolaides
21.08.2018 10:11
Robert Lewandowski
fot. East News

Robert Lewandowski świętuje dziś swoje 30. urodziny. Zobacz, jak w trakcie swojej wspaniałej kariery zmieniał się kapitan reprezentacji Polski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Lewandowski to nie tylko wielki sportowiec, ale też spełniony mąż i ojciec. Od lat tworzy udany związek ze swoją żoną, Anną. W maju 2017 roku na świat przyszła córka pary, Klara.

30-letni już piłkarz od 8 lat z powodzeniem gra w niemieckiej Bundeslidze, najpierw 4 lata w Borussii Dortmund, a potem kolejne cztery w Bayernie Monachium. Właśnie zaczyna swój piąty sezon w barwach "Bawarczyków".

Za naszą zachodnią granicą Lewandowski zdobył wszystkie możliwe tytuły - sześć mistrzostw kraju, dwa Puchary i dwa Superpuchary. Do tego dołożył trzy korony dla króla strzelców ligi.

Tak zmieniał się Robert Lewandowski [ZDJĘCIA]:

Przed przeprowadzką do Niemiec grał na polskich boiskach. Z Lechem Poznań sięgnął po mistrzostwo, Puchar i Superpuchar. Był także najlepszym strzelcem Ekstraklasy sezonu 2008/2009. Wcześniej grał jeszcze w Zniczu Pruszków. Właśnie tam rozpoczął swoją seniorską karierę. Był to rok 2006.

Jeśli chodzi o zespoły juniorskie, to Lewandowski występował m.in. w Varsovii, Delcie czy Legii Warszawa.

W reprezentacji Polski debiutował w 2008 roku. Od tego czasu zaliczył 98 występów w narodowych barwach, w których strzelił aż 55 goli i został najlepszym strzelcem biało-czerwonych w historii.

RadioZET.pl/AN