Zamknij

Robert Lewandowski inwestuje w restaurację na wodzie. Wielki projekt Polaka

17.07.2020 08:37
Kolejna inwestycja Roberta Lewandowskiego
fot. KAI PFAFFENBACH/AFP/East News

Robert Lewandowski zaangażował się w kolejny projekt w Polsce. We wrześniu w Giżycku ruszy budowa restauracji na wodzie, gdzie swoje udziały ma napastnik Bayernu Monachium. Inwestycję wycenia się na ponad 70 milionów złotych.

Restauracja jest częścią kompleksu „Wodny Świat” w Giżycku. Łączny koszt inwestycji wynosi 71 milionów złotych, ale aż 41 milionów zostanie dofinansowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. W projekt zaangażowane są cztery firmy, w tym Nowe Mazury 8 sp. z o.o., w której udziały ma Robert Lewandowski.

Restauracja powstanie na jeziorze na stałej platformie. Na miejscu będzie można zamówić świeżo złowione ryby. Nie zabraknie tam również przestrzeni do cumowania łodzi i miejsca, w którym goście będą mogli samodzielnie przygotować posiłki pod opieką szefów kuchni.

Robert Lewandowski inwestuje w Polsce

- To inwestycja o dużym znaczeniu wizerunkowym dla miasta. Nie chodzi tylko o turystów, ale o innych inwestorów, którzy zwrócą baczniejszą uwagę, albo nabiorą przekonania do inwestycji w tej części Polski. Wyczekujemy jej ze zniecierpliwieniem, bo dużo jest oczekiwań, pytań, a my też nie widzimy efektów pracy. Te mają zacząć się jesienią - powiedział w rozmowie z portalem Sportowe Fakty Wojciech Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka.

Robert Lewandowski regularnie spędza czas na Mazurach. Kilka lat temu na zachód od Giżycka wybudował dom, w którym ma do dyspozycji m.in.: zejście do jeziora, prywatny pomost czy kort tenisowy.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/wp.pl