Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

40 milionów to za mało! Lewandowski skrytykował Bayern Monachium

08.09.2017 19:32
sport

Robert Lewandowski podkreślił w wywiadzie prasowym, że jego klub Bayern Monachium powinien przeznaczyć więcej pieniędzy na pozyskanie piłkarzy światowej klasy, bo inaczej nie będzie odgrywać już tak istotnej roli wśród wielkich w Europie.

40 milionów to za mało! Lewandowski skrytykował Bayern Monachium  fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy zgadzasz się ze słowami Roberta Lewandowskiego?

- Bayern musi mieć pomysły i być kreatywny, jeśli chce nadal przyciągać do Monachium graczy światowej klasy. Jeśli chce się pozostać na szczycie, potrzeba piłkarzy z jakością - powiedział polski napastnik w wywiadzie dla magazynu "Der Spiegel".

Podczas gdy Paris Saint-Germain, Barcelona czy angielskie kluby wydały w letnim okienku transferowym ogromne pieniądze na zakup najlepszych piłkarzy, to Bayern najwięcej - 47,5 mln euro - wyłożył za zawodnika Olympique Lyon Corentina Tolisso. Ponadto wypożyczył Kolumbijczyka Jamesa Rodrigueza z Realu Madryt.

- Aż do dziś Bayern nie zapłacił za piłkarza więcej niż 40 mln. To w międzynarodowej piłce od dłuższego czasu suma średnia, a nie wielka - ocenił Lewandowski.

Zapytany o szanse Bawarczyków w meczach grupowych Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain, który nabył m.in. Brazylijczyka Neymara z Barcelony za rekordową sumę 222 mln euro, Lewandowski zachował ostrożny optymizm.

- Paryż kupił zawodników światowej klasy. Ale czy będzie to drużyna światowej klasy, trzeba jeszcze poczekać. Bayern ma dużo więcej automatyzmu w grze, większe doświadczenie - odpowiedział.

Polski piłkarz powtórzył też argumenty władz Bayernu, dotyczące wątpliwości co do zachowania finansowego fair play przez niektóre kluby, w tym PSG.

- UEFA musi zbadać te ogromne transfery letnie i współpracować z FIFA, aby zamknąć luki w prawodawstwie - zaznaczył.

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń