40 milionów to za mało! Lewandowski skrytykował Bayern Monachium

Dominik Gołdyn
08.09.2017 19:32
40 milionów to za mało! Lewandowski skrytykował Bayern Monachium
fot. PAP/EPA

Robert Lewandowski podkreślił w wywiadzie prasowym, że jego klub Bayern Monachium powinien przeznaczyć więcej pieniędzy na pozyskanie piłkarzy światowej klasy, bo inaczej nie będzie odgrywać już tak istotnej roli wśród wielkich w Europie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy zgadzasz się ze słowami Roberta Lewandowskiego?

Liczba głosów:

- Bayern musi mieć pomysły i być kreatywny, jeśli chce nadal przyciągać do Monachium graczy światowej klasy. Jeśli chce się pozostać na szczycie, potrzeba piłkarzy z jakością - powiedział polski napastnik w wywiadzie dla magazynu "Der Spiegel".

Podczas gdy Paris Saint-Germain, Barcelona czy angielskie kluby wydały w letnim okienku transferowym ogromne pieniądze na zakup najlepszych piłkarzy, to Bayern najwięcej - 47,5 mln euro - wyłożył za zawodnika Olympique Lyon Corentina Tolisso. Ponadto wypożyczył Kolumbijczyka Jamesa Rodrigueza z Realu Madryt.

- Aż do dziś Bayern nie zapłacił za piłkarza więcej niż 40 mln. To w międzynarodowej piłce od dłuższego czasu suma średnia, a nie wielka - ocenił Lewandowski.

Zobacz także

Zapytany o szanse Bawarczyków w meczach grupowych Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain, który nabył m.in. Brazylijczyka Neymara z Barcelony za rekordową sumę 222 mln euro, Lewandowski zachował ostrożny optymizm.

- Paryż kupił zawodników światowej klasy. Ale czy będzie to drużyna światowej klasy, trzeba jeszcze poczekać. Bayern ma dużo więcej automatyzmu w grze, większe doświadczenie - odpowiedział.

Polski piłkarz powtórzył też argumenty władz Bayernu, dotyczące wątpliwości co do zachowania finansowego fair play przez niektóre kluby, w tym PSG.

- UEFA musi zbadać te ogromne transfery letnie i współpracować z FIFA, aby zamknąć luki w prawodawstwie - zaznaczył.

RadioZET.pl/PAP/DG