Niesamowity występ Lewandowskiego: hat-trick i przestrzelony karny

10.03.2018 20:12

Robert Lewandowski ustrzelił hat-tricka w meczu 26. kolejki niemieckiej Bundesligi. W meczu z Hamburgiem polski napastnik przestrzelił karnego, ale na osłodę dobił do stu trafień dla Bayernu Monachium w lidze.

Robert Lewandowski fot. PAP/EPA

Kapitan reprezentacji Polski rozpoczął strzelanie w 12. minucie. Po dośrodkowaniu Kimmicha, Lewy strzałem głową wpakował piłkę do siatki. Po siedmiu minutach Lewandowski znów cieszył się z gola. Z lewej strony świetnym podaniem popisał się David Alaba, a 29-latek nie miał problemu z pokonaniem bramkarza drużyny przeciwnej.

W 86. minucie sędzia podyktował jedenastkę dla Bawarczyków. Do piłki podszedł Polak, ale nieoczekiwanie przestrzelił karnego. Jednak cztery minuty później znów Bayern otrzymał rzut karny. Lewandowski zrekompensował się i ustrzelił hat-tricka.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Robert Lewandowski pisze swoją historię

Ostatecznie Bayern rozgromił drużynę z Hamburga 6:0. Dzięki trzem golom, Lewandowski mógł świętować jubileusz stu bramek dla klubu z Monachium strzelonych w Bundeslidze. Napastnik przesunął się w klasyfikacji wszech czasów zespołu z Bawarii i z łączną sumą 142 goli zajmuje szóste miejsce.

Dodatkowo Lewandowski ostatni raz nie strzelił karnego 17 sierpnia 2014 roku. Od tamtej pory Lewy strzelał w 24 karnych z rzędu.