Była gwiazda Manchesteru chce zostać bokserem [WIDEO]

Andreas Nicolaides
19.09.2017 12:40
Była gwiazda Manchesteru chce zostać bokserem [WIDEO]
fot. Instagram

Były reprezentant Anglii 38-letni Rio Ferdinand poinformował, że zamierza zostać profesjonalnym bokserem. Dawny obrońca Manchesteru United zakończył piłkarską karierę dwa lata temu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Boks zawsze mnie pasjonował. To wyzwanie jest idealną okazją do tego, by pokazać ludziom, co jest możliwe. Nie lekceważę tego - z pewnością nie każdy może zostać profesjonalnym pięściarzem, ale ze sztabem ekspertów ...i moim pragnieniem zwyciężania wszystko jest możliwe - podkreślił Ferdinand.

Jego trenerem ma być były mistrz organizacji WBC w wadze superśredniej Richie Woodhall, który pracuje z brytyjską reprezentacją olimpijską.

Ferdinand ma za sobą 81 występów w reprezentacji Anglii i ponad 300 meczów w barwach Manchester United. Karierę zakończył jako piłkarz Queens Park Rangers.

Od dawna podkreślał swoje zamiłowanie do boksu. Trening w ringu określał nieraz jako dobry test dyscypliny i zaznaczał, że pomogło mu to uporać się ze stratą żony, która zmarła na raka piersi w 2015 roku.

Ferdinand może konsultować się z Curtisem Woodhouse'em. Były piłkarz Sheffield United został pięć lat temu mistrzem Wielkiej Brytanii w wadze junior półśredniej.

- Moja rada dla Rio - okaż temu sportowi szacunek, na który zasługuje. To nie są żarty - zaznaczył na portalu społecznościowym Woodhouse. 

RadioZET.pl/PAP/AN