Zamknij

Legia zaprezentowała nowego trenera. "To wielkie wyzwanie"

Andreas Nicolaides
13.08.2018 17:05
Ricardo Sa Pinto
fot. PAP/EPA

Ricardo Sa Pinto w poniedziałek został zaprezentowany jako nowy trener Legii Warszawa. - To dla mnie wielki zaszczyt, że mogę tu pracować, ale też wielkie wyzwanie - powiedział na konferencji prasowej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Na wszystkie zmiany potrzeba czasu, a chciałbym je wprowadzić. Nie znam składu tak dobrze, jakbym chciał. Początek będzie trudny, ale dam z siebie wszystko. Liczę na każdego w tym klubie, że będzie nam się dobrze pracowało - przyznał Sa Pinto.

Portugalczyk po raz pierwszy poprowadzi drużynę w meczu 3. rundy eliminacji Ligi Europy z FC Dudelange. Stanie przed trudnym zdaniem, bowiem jego zespół będzie musiał odrobić straty z pierwszego spotkania, które przegrała u siebie 1:2.

- Jakim zagramy systemem? Oglądałem wiele meczów, ale to wciąż za mało. Muszę poznać zawodników. Wtedy zdecydujemy, jak będziemy grać - zaznaczył Portugalczyk.

Ricardo Sa Pinto w latach 1994-2001 rozegrał 45 meczów w barwach reprezentacji Portugalii. Grał m.in. w Sportingu czy Realu Sociedad. Jako trener pracował w takich drużynach jak Sporting, Crvena Zvezda czy Standard Liege.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/AN