Ricardo Sa Pinto napisał list do kibiców i piłkarzy Legii Warszawa

Krzysztof Sobczak
08.05.2019 20:19
Ricardo Sa Pinto napisał wiadomość do kibiców i piłkarzy Legii Warszawa
fot. Mateusz Kuzniak/REPORTER/EastNews

Ricardo Sa Pinto po ponad miesiącu od zwolnienia z Legii Warszawa przerwał milczenie i napisał list do kibiców oraz piłkarzy stołecznego klubu. "Cieszę się, że mogłem pomóc w przywróceniu pewności siebie i jakości u piłkarzy" - czytamy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Ricardo Sa Pinto został zwolniony z Legii na początku kwietnia po kompromitującej porażce z Wisłą Kraków 0:4. Jego dni były policzone jednak wcześniej, m.in. z powodu narastającej niechęci pomiędzy zawodnikami a Portugalczykiem oraz niestabilną formą.

Zobacz także

List Sa Pinto do kibiców i piłkarzy Legii

Były szkoleniowiec Sportingu Lizbona po miesiącu postanowił podsumować swoją pracę w Warszawie. Pierwsze słowa swego listu skierował jednak do kibiców. "Zaczynam od podkreślenia mojej wielkiej dumy z tego, ze zostałem wybrany idealnym człowiekiem do prowadzenia zespołu Legii. Wielki klub z milionami fanów, którzy bez wątpienia są jednymi z najlepszych, jakich widziałem na świecie i są prawdziwą duszą Legii" - pisze Portugalczyk do kibiców.

Dalej Sa Pinto wystawił laurkę. Samemu sobie. "Kiedy przyszedłem do klubu, zespół zajmował 5. miejsce. Panował brak pewności siebie wynikający z frustrującego początku sezonu po przegranej w Superpucharze i odpadnięciu z Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy w meczach z zespołami półamatorskimi. Aby osiągnąć to, o co zostaliśmy poproszeni, potrzeba było wiele pracy, poświęcenia, pasji i odwagi do podejmowania trudnych decyzji, by powrócić na odpowiednią ścieżkę" - czytamy.

"Cieszę się, że mogłem pomóc w przywróceniu pewności siebie i jakości u piłkarzy, przywróceniu radości kibiców i zapełnieniu stadionu oraz podniesieniu wartości klubu poprzez umieszczanie młodych zawodników z akademii w pierwszej drużynie" - dodaje Portugalczyk.

Następnie 46-latek zwrócił się bezpośrednio do piłkarzy Legii. "Przeżyliśmy świetnie chwile i zdołaliśmy dojść do siebie, dzięki czemu teraz piłkarze są silniejsi i walczą o tytuł. Wiedza o tym daje mi wielkie poczucie dumy i wdzięczności za to, co razem zbudowaliśmy" - ocenia Sa Pinto.

Portugalczyk nie ma sobie zbyt wiele do zarzucenia, a przynajmniej nie chce o tym mówić. "Oczywiście nie wszystko było dobre. W ostatnich 10 latach Legia miała 20 trenerów, ale z całą moją profesjonalną szczerością życzę jej największych sukcesów i gratuluję wspaniałym sportowcom, których spotkałem i fantastycznym kibicom wielkiego klubu. Naprzód Legia" - kończy swój wpis.

Ricardo Sa Pinto prowadził Legię Warszawa przez niespełna dziewięć miesięcy. Jego kontrakt miał obowiązywać przez trzy lata.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/Instagram/KS