Zamknij

Rewolucja na rynku piłkarskich transmisji? Mecze pokazywane na Facebooku

Dominik Gołdyn
12.03.2017 11:55
mls
fot. screen/twitter

Władze piłkarskiej ligi amerykańsko-kanadyjskiej MLS poinformowały, że przynajmniej 22 mecze obecnego sezonu będą transmitowane na żywo z angielskim komentarzem na... Facebooku. Rozgrywki wystartowały 3 marca i zakończą się w grudniu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pierwszym spotkaniem, które będą mogli obejrzeć kibice dzięki nowoczesnym technikom komunikacji masowej, będzie 18 marca pojedynek debiutującego w zawodowej lidze zespołu Atlanta United FC z Chicago Fire, którego zawodnikiem jest obecnie król strzelców poprzedniego sezonu polskiej ekstraklasy Węgier Nemanja Nikolic.

Właściciel praw do transmisji firma Univision potwierdził, że portal społecznościowy będzie miał własnych komentatorów, interaktywne grafiki i system komunikacji z fanami (pytanie - odpowiedź) w trakcie realizacji przekazów.

Zagłosuj

Czy podoba Ci się pomysł piłkarskich transmisji na Facebooku?

Liczba głosów:

W MLS walczą w tym roku 22 ekipy. Nowe są w tym gronie Atlanta United oraz Minnesota United. W poprzednich rozgrywkach uczestniczyło 20 drużyn - 17 amerykańskich i trzy kanadyjskie. Tytuł zdobyli piłkarze Seattle Sounders, którzy w finale pokonali Toronto FC w rzutach karnych 5-4. W ciągu 120 minut gry bramki nie padły.

W sezonie 2018 dołączą do Major League Soccer Los Angeles FC oraz drużyna z Miami, której współwłaścicielem jest słynny angielski piłkarz David Beckham.

RadioZET.pl/PAP/DG