Zamknij

Reprezentant Polski przegrał z kontuzją. Piłkarz opuścił zgrupowanie

Maciej Walasek
23.09.2022 17:29

Arkadiusz Reca przegrał z kontuzją, przez co był zmuszony opuścić zgrupowanie reprezentacji Polski. Obrońca nie pomógł kadrze w meczu z Holandią i jednocześnie zabraknie go w ostatnim spotkaniu Ligi Narodów z Walią.

Arkadiusz Reca
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Poza Arkadiuszem Recą zgrupowanie reprezentacji Polski opuścił Mateusz Łęgowski, który przeniósł się do drużyny młodzieżowej. W starciu z Holandią pojawił się na murawie na kilka ostatnich minut, zaliczając debiut w kadrze narodowej.

- Pozostali piłkarze są zdrowi - przekazał PAP po porannym treningu na stadionie Legii rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

loader

Grający na co dzień regularnie we włoskiej Spezii Reca to jeden z większych pechowców w zespole Czesława Michniewicza. Zagrał tylko w debiucie tego selekcjonera w marcu w Glasgow przeciw Szkocji (1:1), a kilka dni później zabrakło go w składzie na barażowy mecz ze Szwecją (2:0) o awans do mundialu w Katarze. W czerwcu nie mógł zostać powołany na zgrupowanie i cztery spotkania Ligi Narodów, gdyż leczył uraz. Teraz przyjechał na zbiórkę, ale kontuzja wyeliminowała go z dwóch wrześniowych potyczek.

Arkadiusz Reca opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski

- Bardzo chcieliśmy zobaczyć, jak będzie się prezentował Arek Reca, jedyny lewonożny obrońca czy wahadłowy na takim poziomie, jak Serie A, ale wypadł nam ze składu z powodu kontuzji - tłumaczył Michniewicz po czwartkowym starciu z Holandią.

W niedzielę w Cardiff do dyspozycji szkoleniowca będzie już Szymon Żurkowski, który z Pomarańczowymi musiał pauzować za kartki, a poza tym opuścił na krótko zgrupowanie, gdyż - jak poinformował selekcjoner - w dniu meczu urodziła mu się córka.

Biało-czerwoni nie mogą sobie pozwolić na porażkę w ostatnim spotkaniu trzeciej edycji Ligi Narodów, bo to oznaczałoby ich spadek do niższej dywizji tych rozgrywek.

RadioZET.pl/PAP