Zamknij

Reprezentacja Rosji rezygnuje ze zgrupowania. Absurdalne tłumaczenie trenera

12.05.2022 23:42
Walerij Karpin
fot. AP/Associated Press/East News

Walerij Karpin, selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Rosji, potwierdził, że letnie zgrupowanie kadry zostało odwołane. - Po trudnym pod każdym względem sezonie warto dać zawodnikom szansę na dobry wypoczynek - wyjaśnił trener w rozmowie ze sport-express.ru.

Reprezentacja Rosji z powodu rozpętanej przez Władimira Putina wojny w Ukrainie została wykluczona ze wszystkich międzynarodowych rozgrywek. W marcu drużyna miała rozegrać mecz barażowy o wyjazd na MŚ 2022 z biało-czerwonymi, ale po inwazji FIFA przyznała walkowera podopiecznym Czesława Michniewicza. Mimo to "Sborna" zorganizowała zgrupowanie.

W czerwcu ruszy kolejna edycja Ligi Narodów UEFA, ale europejska federacja w porozumieniu ze światową również zawiesiła "Sborną". W tej sytuacji zaplanowane na maj kolejne zgrupowanie reprezentacji Rosji nie ma racji bytu. Tym razem sztab szkoleniowy podjął więc inną decyzję. O powodach takiego postanowienia w rozmowie ze sport-express.ru opowiedział selekcjoner Walerij Karpin.

Karpin: Zgrupowanie się nie odbędzie

- Dyskutowaliśmy w Rosyjskim Związku Piłki Nożnej o różnych opcjach i doszliśmy do wniosku, że po trudnym pod każdym względem sezonie warto dać zawodnikom szansę na dobry wypoczynek i regenerację sił przed kolejnym sezonem piłkarskim - stwierdził Karpin. - Przez ostatnie dwa lata gracze byli pozbawieni tej możliwości ze względu na pandemię i związane z nią ograniczenia - dodał.

Selekcjoner "Sbornej" nie był w stanie jednoznacznie powiedzieć, kiedy zespół będzie mógł ponownie się spotkać. Przedłużająca się inwazja w Ukrainie i stanowisko władz europejskiej oraz światowej piłki nożnej może sugerować, że reprezentacja Rosji będzie mogła powrócić do rywalizacji dopiero po zakończeniu działań wojennych. A to nie zależy od Karpina, lecz od Putina.

RadioZET.pl/sport-express.ru