Zamknij

Reprezentacja Polski jesienią znów zagra w Chorzowie

Krzysztof Sobczak
30.03.2018 14:48
Stadion Śląski przed meczem Polska - Korea
fot. PAP

11 października z Portugalią lub trzy dni później z Włochami reprezentacja Polski ponownie zagra na Stadionie Śląskim w Chorzowie - informuje "Przegląd Sportowy". Oba mecze odbędą się w ramach Ligi Narodów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

We wtorek biało-czerwoni rozegrali pierwszy mecz na Stadionie Śląskim od października 2009 roku. Na zmodernizowanym obiekcie, w obecności blisko 55 tys. widzów, podopieczni Adama Nawałki pokonali Koreę Południową 3:2, a po ostatnim gwizdku zarówno selekcjoner, jak i piłkarze nie mogli nachwalić się nowego "Kotła Czarownic". Wszystko wskazuje na to, że na kolejny mecz Chorzów nie będzie musiał długo czekać.

Zobacz także

Mecz Ligi Narodów w Chorzowie

Jak informuje "Przegląd Sportowy", najprawdopodobniej jeden z meczów pierwszej edycji Ligi Narodów - z Portugalią bądź z Włochami - odbędzie się właśnie na Stadionie Śląskim.

– Po spotkaniu z Koreą byliśmy chwaleni za organizację. Pozytywnie wypowiadał się sztab szkoleniowy, piłkarze, kibice i przedstawiciele PZPN. Postaramy się więc, by w październiku kadra znowu u nas zagrała. Z Portugalią albo Włochami – przyznał Adam Pawlicki, główny specjalista ds. PR Stadionu Śląskiego w rozmowie z "PS".

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Jeśli na Stadion Śląski przyjadą aktualni mistrzowie Europy, będzie okazja do powspominania wielkiego zwycięstwa kadry Leo Beenhakkera z Portugalią. Dokładnie 11 października 2006 roku biało-czerwoni po dwóch golach Euzebiusza Smolarka pokonali tego rywala 2:1 w drodze do Euro 2008.

Superpuchar Polski na Stadionie Śląskim?

Niewykluczone, że w Chorzowie zostanie rozegrany jeszcze jeden ważny mecz - o Superpuchar Polski (14 lub 15 lipca). Aby tak się stało, PZPN będzie jednak musiał zmienić regulamin, bo obecny głosi, iż spotkanie tej rangi odbywa się na terenie mistrza Polski.

Po 2020 roku w "Kotle Czarownic" może odbywać się również finał Pucharu Polski. Obecna umowa PZPN wiąże federację z PGE Narodowym jeszcze przez dwa lata.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Ranking FIFA: Polska zanotuje duży spadek

MŚ 2018: Kiedy Adam Nawałka ogłosi skład na mundial w Rosji?

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS