Reprezentacja Polski wsparła Szlachetną Paczkę [WIDEO + ZDJĘCIA]

Krzysztof Sobczak
26.11.2018 11:35
Reprezentacja Polski wsparła Szlachetną Paczkę
fot. Szlachetna Paczka

Jak co roku reprezentacja Polski w piłce nożnej wsparła Szlachetną Paczkę. - Te rodziny nie walczą o trzy punkty i miejsce w tabeli, ale o życie - powiedział Grzegorz Krychowiak.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Pomiędzy meczami z Czechami i z Portugalią kadrowicze znaleźli czas, by przygotować paczkę dla pani Sylwii z Warszawy, matki samotnie wychowującej dwóch synów. Kobieta cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna wyniszczającą jej jelita.

ZOBACZ TAKŻE: Nieswoiste zapalenia jelit: choroba Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Szlachetna Paczka: Reprezentacja pomaga pani Sylwii

W paczce przygotowanej przez polskich piłkarzy, oprócz nowej kuchenki, produktów żywnościowych czy nowych ubrań, znalazł się m.in. laptop (dotąd, by sprawdzić oceny synów w dzienniku elektronicznym, pani Sylwia musiała prosić o skorzystanie z komputera sąsiadkę) oraz specjalne upominki od piłkarzy - piłka i koszulki z podpisami. Nie zabrakło również karmy dla dwóch kotów, które zaadoptowała ta rodzina.

- Pierwszy raz mam zaszczyt brać udział w Szlachetnej Paczce jako trener reprezentacji. Zarówno w życiu, jak i w sporcie, są takie momenty, kiedy jest szczególnie trudno. Przetrwanie ich to wielkie wyzwanie, ale kiedy się tego dokona, jest się silniejszym i bardziej docenia się to, co naprawdę ważne – powiedział selekcjoner kadry, Jerzy Brzęczek.

- Jeśli tylko możemy pomóc, a mam nadzieję, że tak będzie w tym przypadku, jest to dla nas zaszczyt i wielki przywilej - dodał kapitan biało-czerwonych, Robert Lewandowski.

Szlachetna Paczka działa od 2001 roku. W ciągu 18 lat działalności udzielono pomocy 150 tysięcy rodzinom. Jej wartość przekroczyła ćwierć miliarda złotych.

RadioZET.pl/Szlachetna paczka/KS