Zamknij

Kiedy najbliższe mecze reprezentacji Polski? Z kim zagramy?

15.10.2020 09:46
Robert Lewandowski
fot. PAP

Reprezentacja Polski podczas październikowego zgrupowania pokonała Finlandię oraz Bośnię i Hercegowinę i zremisowała z Włochami. Biało-czerwoni ponownie spotkają się za miesiąc i znów rozegrają trzy spotkania. Z kim w najbliższym czasie zagra reprezentacja Polski? Kiedy mecze kadry?

Reprezentacja Polski w środę awansowała na pozycję lidera w tabeli grupy 1 Dywizji A Ligi Narodów. Podopieczni Jerzego Brzęczka bardzo pewnie pokonali Bośnię i Hercegowinę 3:0. W równolegle rozegranym meczu Włosi zremisowali z Holandią 1:1 i spadli na 2. pozycję. Wcześniej, w niedzielę, biało-czerwoni również podzielili się punktami z Italią (0:0).

Październikowe zgrupowanie rozpoczęło się od towarzyskiej potyczki z Finlandią. Bez Roberta Lewandowskiego, Wojciecha Szczęsnego, Łukasza Fabiańskiego czy Kamila Glika Polacy rozbili także osłabionych rywali 5:1. Za miesiąc nasza kadra również rozegra trzy spotkania. Z kim i kiedy zagramy?

Najbliższe mecze reprezentacji Polski - z kim i kiedy zagra?

Listopadowy "rozkład jazdy" jest podobny do tego znanego z października - najpierw sparing, a następnie dwa mecze o punkty Ligi Narodów. Różnica jest taka, że rywale będą ze znacznie wyższej półki.

W Dzień Niepodległości, 11 listopada, drużyna Jerzego Brzęczka zmierzy się na Stadionie Śląskim w Chorzowie z Ukrainą, która przed kilkoma dniami pokonała Hiszpanię 1:0. Następnie biało-czerwoni będą bronili pozycji lidera LN - w niedzielę 15 listopada na wyjeździe zagrają z Włochami, a na zakończenie rozgrywek, 18 listopada ponownie w Chorzowie, podejmą Holandię, z którą na inaugurację zmagań po bardzo słabej, bojaźliwej grze przegrali 0:1.

Mecze reprezentacji Polski w listopadzie 2020:

11 listopada (środa), godz. 20:45, Stadion Śląski w Chorzowie
Polska - Ukraina

15 listopada (niedziela), godz. 20:45, Mapei Stadium w Reggio nell'Emilia
Włochy - Polska

18 listopada (środa), godz. 20:45, Stadion Śląski w Chorzowie
Polska - Holandia

RadioZET.pl