Reprezentacja Polski zagra mecz towarzyski z gigantem. Wyciekła informacja

Maciej Walasek
21.10.2019 16:59
reprezentacja Polski
fot. PAP/EPA

Reprezentacja Polski już myśli o przygotowaniach do mistrzostw Europy. Zespół Jerzego Brzęczka w marcu przyszłego roku ma zagrać mecze sparingowe. Zdaniem Mateusza Borka, w jednym ze spotkań biało-czerwoni zagrają z Anglią.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Reprezentacja Polski na dwie kolejki przed końcem eliminacji wywalczyła awans do mistrzostw Europy 2020. Mimo że przed ekipą Jerzego Brzęczka pozostały jeszcze spotkania ze Słowenią i Izraelem, polska kadra już myśli o przygotowaniach do europejskiego czempionatu. W marcu Robert Lewandowski i spółka mają rozegrać mecze sparingowe.

Po raz pierwszy od sześciu lat, Polacy mają zagrać na wyjeździe. Chociaż PZPN wolałby rozegrać wszystkie spotkania w Polsce, wydaje się, że podopieczni Jerzego Brzęczka przynajmniej jeden z nich zagrają poza granicami kraju. Wszystko przez to, że taki sprawdzian mógłby bardziej przygotować biało-czerwonych do atmosfery czerwcowego Euro, które odbędzie się w kilku państwach. Podczas niedzielnego programu Cafe Futbol, Mateusz Borek ujawnił, że polscy piłkarze mogą zmierzyć się z reprezentacją Anglii.

- Już gdzieś tam pojawiają się pierwsze przymiarki do meczów wiosennych i muszę przyznać, że wyciekła informacja, iż jest szansa, że zagramy z reprezentacją Anglii. Myślę, że to byłby cenny sprawdzian: Harry Kane i spółka kontra Polacy – powiedział dziennikarz Polsatu Sport.

Cezary Kowalski, który również był obecny w studiu podkreślił, że też wolałby grę przeciwko mocniejszemu rywalowi. Jednocześnie zaznaczył, że mocny przeciwnik będzie dobrym punktem odniesienia do formy kadry i nie „zaciemni obrazu”, tak jak miało to miejsce przed mistrzostwami świata w Rosji, kiedy biało-czerwoni zagrali z Litwą.

RadioZET.pl/sport.pl