Z kim zagrają Polacy przed Euro 2020? PZPN przygotował wstępny plan

22.10.2019 14:11
reprezentacja Polski - z kim zagrają przed Euro 2020?
fot. PAP/EPA

Mimo że reprezentację Polski czekają jeszcze dwa mecze w ramach eliminacji Euro 2020, PZPN już rozpoczął przygotowania do europejskiego czempionatu. Poza Anglią, biało-czerwoni mogą zagrać sparingi z Norwegią lub Szwecją.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Reprezentacja Polski jako czwarty zespół w eliminacjach wywalczył awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy. W związku z tym Polski Związek Piłki Nożnej powoli rozpoczyna przygotowania do imprezy. Jednak to są tylko wstępne plany, ponieważ wiele będzie zależeć od losowania grup na Euro 2020.

Wówczas biało-czerwoni poznają nie tylko rywali, z którymi zagrają, ale również poznają miejsce, gdzie będą rozgrywać mecze. Jako że przyszłoroczny turniej będzie mieć aż dwunastu gospodarzy, PZPN po raz pierwszy od sześciu lat zamierza zorganizować spotkane towarzyskie na wyjeździe. Dzięki temu podopieczni Jerzego Brzęczka przygotują się do atmosfery, jaka będzie panować na mistrzostwach Europy. Wiele mówi się o marcowym starciu z Anglią. Z kolei drugi sparing Polacy mieliby zagrać u siebie.

Euro 2020: PZPN rezygnuje z Arłamowa

Jak podaje „Przegląd Sportowy”, drugim rywalem biało-czerwonych może być reprezentacja Szwecji lub Norwegii. Aczkolwiek na konkretniejsze plany będzie można sobie pozwolić po losowaniu grup ME. Jedną, pewną zmianą jest to, że drużyna Brzęczka nie pojedzie na obóz do Arłamowa. Dla wielu graczy reprezentacji byłby to trzeci raz spędzony w tym ośrodku, gdzie przygotowywaliby się do dużego turnieju, dlatego przyda się zmiana otoczenia.

Najprawdopodobniej baza polskiej kadry będzie miała miejsce za granicą. PZPN miał wstępnie zarezerwować już kilka ośrodków w m.in. pod Monachium (gdybyśmy trafili do grupy, która grałaby w stolicy Bawarii  i Budapeszcie) i we Włoszech (w przypadku meczów w Rzymie i Baku).

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 12 czerwca w Rzymie. Finał zaplanowano miesiąc później – 12 lipca w Londynie.

RadioZET.pl/przegladsportowy.pl