Zamknij

Reprezentacja Polski ma nowego sponsora. Wielka kasa dla PZPN-u

27.05.2022 11:28
Cezary Kulesza
fot. Pawel Wodzynski/East News

Sebastian Staszewski z Interii poinformował w piątek o nowym, wielkim sponsorze strategicznym reprezentacji Polski. Firma logistyczna InPost przez kilka najbliższych lat będzie wspierać Polski Związek Piłki Nożnej. Kwota kontraktu robi wrażenie!

"Firma InPost zostanie nowym sponsorem strategicznym reprezentacji Polski. Słyszę o kwocie ok. 8-10 mln złotych rocznie" - napisał na Twitterze dziennikarz Interii Sebastian Staszewski. Jak dodał, współpraca między stronami ma trwać co najmniej cztery lata.

Zdaniem "Press Serwis" Polski Związek Piłki Nożnej poinformuje oficjalnie o podpisaniu kontraktu z InPostem 30 maja. Konferencja prasowa ma odbyć się w PGE Narodowym w Warszawie.

InPost nowym sponsorem strategicznym reprezentacji Polski

Jak podkreślił Staszewski, umowa z firmą InPost będzie drugim najwyższym kontraktem w PZPN-ie po Lotosie i jednym z najwyższych w historii polskiej piłki. "10 mln rocznie to świetna umowa dla PZPN" - napisał na Twitterze dziennikarz TVP Sport Maciej Iwański.

Przypomnijmy, że strategicznym sponsorem reprezentacji Polski jest od 2015 roku właśnie firma Lotos, jednak według informacji portalu Wirtualne Media jej kontrakt z polską federacją dobiega końca w 2022 roku. "Z uwzględnieniem wszystkich premii umowa była warta około 100 mln złotych" - napisano.

Już za kilka miesięcy reprezentacji Polski wystąpi w mistrzostwach świata, które odbędą się w dniach 21 listopada - 18 grudnia. Grupowymi rywalami biało-czerwonych będą - w tej kolejności - Meksyk, Arabia Saudyjska i Argentyna.

RadioZET.pl/Interia