Zamknij

MŚ 2018: Kalendarz polskich piłkarzy przed mundialem

Andreas Nicolaides
10.10.2017 20:10
MŚ 2018: Kalendarz polskich piłkarzy przed mundialem
fot. PAP/EPA

Piłkarze reprezentacji Adama Nawałki przygotowania do mundialu rozpoczną od listopadowych meczów u siebie z Urugwajem i Meksykiem. Kolejne spotkania rozegrają w marcu, być może m.in. z Brazylią. Rozgrywki ekstraklasy w Polsce zakończą się 20 maja.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Biało-czerwoni po niedzielnym zwycięstwie nad Czarnogórą 4:2 w Warszawie zajęli pierwsze miejsce w grupie E kwalifikacji mistrzostw świata. Swoich mundialowych rywali poznają 1 grudnia podczas losowania w Moskwie grup turnieju.

Wcześniej, bo 10 i 13 listopada, zagrają dwa towarzyskie mecze. Najpierw z Urugwajem w Warszawie, a trzy dni później z Meksykiem w Gdańsku. Oba posłużą trenerowi Adamowi Nawałce, jak sam zapowiedział, m.in. do sprawdzenia kilku nowych piłkarzy oraz nowych wariantów taktycznych.

- Doszliśmy do wniosku z trenerem, że chcemy, aby rywale byli mocni. I żeby to były drużyny, które nie zagrają w barażach, dzięki czemu mają wolne terminy - przyznał niedawno prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Kolejne spotkania towarzyskie odbędą się w marcu. Jedno z nich prawdopodobnie na przebudowanym Stadionie Śląskim w Chorzowie. Możliwe, że jednym z rywali będzie reprezentacja Brazylii.

- Naszym celem jest granie z zespołami z najwyższej półki. Chcemy pojechać na Stadion Śląski, żeby docenić, co tam zrobiono. Nie ma tu żadnej awersji z naszej strony. Prowadzimy rozmowy z różnymi federacjami. Czy zagramy w marcu z Brazylią? Coś na rzeczy jest, ale dopóki nie będzie wszystko dopięte, niczego nie potwierdzę - dodał Boniek.

20 maja zakończą się rozgrywki ekstraklasy w Polsce, podobnie jak np. w Hiszpanii. Tydzień wcześniej będą finiszować ligi m.in. Niemczech (12 maja) i Anglii (13 maja).

Pod koniec maja piłkarze Nawałki stawią się na zgrupowaniu reprezentacji przed mundialem. Niewykluczone, że któryś z kadrowiczów z zagranicznych klubów wystąpi jeszcze 26 maja w finale Ligi Mistrzów w Kijowie.

Mundial w Rosji rozpocznie się 14 czerwca. Tego dnia na Łużnikach wystąpi gospodarz, przydzielony automatycznie do grupy A (nie wiadomo jeszcze, kto będzie rywalem).

Ważniejsze daty dla polskich piłkarzy przed MŚ 2018:

10 listopada - towarzyski mecz z Urugwajem (Warszawa)
13 listopada - towarzyski mecz z Meksykiem (Gdańsk)
1 grudnia - losowanie grup mistrzostw świata w Rosji (Moskwa)
17 grudnia - zakończenie jesiennej części rozgrywek ekstraklasy w Polsce
24 stycznia - losowanie grup pierwszej edycji Ligi Narodów (Lozanna)
10 lutego - wznowienie rozgrywek ekstraklasy w Polsce
21-27 marca - dwa towarzyskie mecze (jeden być może z Brazylią)
12/13 maja - zakończenie sezonu ekstraklasy w Niemczech i Anglii
20 maja - zakończenie sezonu ekstraklasy w Polsce
26 maja - finał Ligi Mistrzów (Kijów)
przełom maja i czerwca - zgrupowania uczestników MŚ i mecze towarzyskie
14 czerwca - inauguracja mistrzostw świata w Rosji (do 15 lipca)

RadioZET.pl/PAP/AN