Rekord urodzeń na Islandii 9 miesięcy po wygranej z Anglią na Euro 2016

Andreas Nicolaides
29.03.2017 09:49
Islandia
fot. PAP/EPA

W weekend 25-26 marca lekarze islandzkich szpitali odnotowali rekordową liczbę porodów. Tłumaczą to upływem dokładnie dziewięciu miesięcy od wygranej Islandii nad Anglią (2:1) w Nicei 27 czerwca w 1/8 finału Euro 2016 we Francji.

Zagłosuj

Wierzysz, że rekordowa liczba urodzeń to efekt wygranej z Anglią?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- To nie może być przypadek. Islandczycy po tym meczu długo i w szalony sposób świętowali to zwycięstwo. Podczas tego konkretnego weekendowego dyżuru, dziewięć miesięcy po tym niesamowitym dla nas meczu, jeszcze nigdy nie zrobiliśmy tylu znieczuleń porodowych - powiedział lekarz uniwersyteckiego szpitala narodowego Landspitali w Reykjaviku Asgeir Peter w rozmowie z islandzkim dziennikiem "Visir".

Wygrana dała Islandczykom historyczny i sensacyjny awans do ćwierćfinału, a szwedzki selekcjoner Lars Lagerbaeck został bohaterem narodowym, któremu chciano postawić pomnik.

Islandczycy powitani w kraju jak bohaterowie [WIDEO + ZDJĘCIA]

- Nasz słynny selekcjoner trenuje teraz Norwegów, lecz jak widać, pozostawił po sobie trwały ślad na wulkanicznej wyspie, przyczyniając się do wzrostu populacji małej Islandii. Według naszych informacji większość nowonarodzonych chłopców otrzymało na drugie imię Lars - skomentował szwedzki dziennik "Expressen".

RadioZET.pl/PAP/AN