Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Obronił karnego strzelonego przez Messiego. Jego rękawice trafiły do muzeum FIFA

08.12.2018 10:51
sport

Rękawice, w których bramkarz piłkarskiej reprezentacji Islandii Hannes Halldorsson obronił rzut karny Lionela Messsiego podczas mistrzostw świata w Rosji, trafiły do muzeum FIFA jako szczególny rekwizyt.

Halldorsson broni karnego Messiego fot. AP/EAST NEWS

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Debiutująca na mundialu Islandia spotkała się z Argentyną 16 czerwca w Moskwie w pierwszym meczu grupy D i zremisowała 1:1, wywołując sensację. Arbitrem spotkania był Szymon Marciniak.

Halldorsson broniąc w 64. minucie spotkania rzut karny stał się bohaterem narodowym i władze Reykjaviku planowały postawić mu pomnik. Dziennik „Visir” podał też wiadomość, że prawie wszyscy chłopcy urodzeni w dniach po meczu otrzymali na imię Hannes.

- Ta nieprawdopodobna obrona strzału najlepszego piłkarza świata i gwiazdora Barcelony jest dla nas bezdyskusyjnie jednym z najważniejszych momentów w historii islandzkiego sportu. Doceniła to FIFA, umieszczając rękawice z sensacyjnego spotkania Dawida z Goliatem w swoim muzeum - podkreślił „Visir”.

Gazeta przypomniała też, że mecz był wydarzeniem narodowym takiej rangi, że według danych telewizji publicznej RUV oglądalność wyniosła „nieprawdopodobne” 99,6 procent.

RadioZET.pl/PAP/MW

Oceń