Obronił karnego strzelonego przez Messiego. Jego rękawice trafiły do muzeum FIFA

Maciej Walasek
08.12.2018 10:51
Halldorsson broni karnego Messiego
fot. AP/EAST NEWS

Rękawice, w których bramkarz piłkarskiej reprezentacji Islandii Hannes Halldorsson obronił rzut karny Lionela Messsiego podczas mistrzostw świata w Rosji, trafiły do muzeum FIFA jako szczególny rekwizyt.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Debiutująca na mundialu Islandia spotkała się z Argentyną 16 czerwca w Moskwie w pierwszym meczu grupy D i zremisowała 1:1, wywołując sensację. Arbitrem spotkania był Szymon Marciniak.

Halldorsson broniąc w 64. minucie spotkania rzut karny stał się bohaterem narodowym i władze Reykjaviku planowały postawić mu pomnik. Dziennik „Visir” podał też wiadomość, że prawie wszyscy chłopcy urodzeni w dniach po meczu otrzymali na imię Hannes.

Zobacz także

- Ta nieprawdopodobna obrona strzału najlepszego piłkarza świata i gwiazdora Barcelony jest dla nas bezdyskusyjnie jednym z najważniejszych momentów w historii islandzkiego sportu. Doceniła to FIFA, umieszczając rękawice z sensacyjnego spotkania Dawida z Goliatem w swoim muzeum - podkreślił „Visir”.

Gazeta przypomniała też, że mecz był wydarzeniem narodowym takiej rangi, że według danych telewizji publicznej RUV oglądalność wyniosła „nieprawdopodobne” 99,6 procent.

RadioZET.pl/PAP/MW