Primera Division: Dwie twarze Realu Madryt. Wysoka wygrana z Valladolid

10.03.2019 22:41

W meczu 27. kolejki Primera Division Real Madryt pokonał na wyjeździe Real Valladolid 4:1. Mimo zwycięstwa, przyjezdni mogą mówić o dużym szczęściu, bo to gospodarze sprawiali lepsze wrażenie.

Valladolid - Real Madryt fot. PAP/EPA

Real Madryt - mówiąc kolokwialnie - nie dojechał na pierwsze 20 minut spotkania. Piłkarze Valladolid stłamsili faworyta i co chwilę stwarzali zagrożenie pod bramką Courtois. W 12. minucie powinno być 1:0, ale Ruben Alcaraz pomylił się z rzutu karnego. Chwilę później padły... dwa gole, jednak oba po interwencji VAR nie zostały uznane z powodu spalonych. Wreszcie w 29. minucie przewagę gospodarzy udokumentował Anuar.

Real szybko odrobił straty za sprawą Varane'a, a po przerwie dwa ciosy wyprowadził Karim Benzema. Wynik w 85. minucie ustalił Luka Modrić.

Goście kończyli mecz w dziewiątkę po czerwonej kartce - w następnie dwóch żółtych - dla Casemiro.

La Liga: Real Madryt w tabeli

Po 27 kolejkach Real Madryt z dorobkiem 51 punktów zajmuje 3. miejsce w tabeli Primera Division. Do prowadzącej Barcelony traci 12 "oczek", a do lokatlnego rywala, Atletico, 5.

Real Valladolid - Real Madryt 1:4

Bramki: Anuar (29.) - Raphael Varane (34.), Karim Benzema (51. - karny, 59.), Luka Modrić (85.)