LM: Asensio wszedł i pozamiatał. Real wygrał bitwę, ale jeszcze nie wojnę z PSG

14.02.2018 22:15

Real Madryt pokonał w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów PSG 3:1. Dwa gole zdobył Cristiano Ronaldo, ale to nie on, a rezerwowy Marco Asensio odmienił obraz gry i w praktyce dał "Królewskim" solidną zaliczkę przed rewanżem. Ten zostanie rozegrany 6 marca.

Real Madryt - PSG fot. PAP/EPA

Zagłosuj

Kto awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów?

Hiszpan pojawił się na murawie w 79. minucie, kiedy na tablicy wyników widniał remis 1:1. Zrobił dwie akcje, po których najpierw Ronaldo, a potem Marcelo strzelili gole i dali Realowi cenne zwycięstwo.

Pierwsi na prowadzenie wyszli przyjezdni za sprawą Adriena Rabiot. Bramkę do szatni z rzutu karnego zdobył CR7, dla którego było to setne trafienie w barwach "Królewskich" w Lidze Mistrzów w 95. meczu.

W równolegle rozgrywanym spotkaniu Liverpool rozgromił na wyjeździe FC Porto 5:0. Ha-trickiem popisał się reprezentant Senegalu, Sadio Mane, a po jednym golu strzelili Roberto Firmino i Mohamed Salah.

Rewanże odbędą się 6 marca.

Pełna relacja ze spotkania Real - PSG:

22:38

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje z Ligi Mistrzów.

22:38

W równolegle rozegranym spotkaniu Liverpool rozgromił FC Porto 5:0.

22:37

Real Madryt wygrał u siebie z PSG 3:1.

90+3 min.

Niecelne uderzenie Neymara. KONIEC tego meczu.

90+2 min.

Za mocne podanie Ramosa do Bale'a. Areola wybija na aut.

90 min.

Sędzia doliczył 3 minuty.

90 min.

Meunier łokciem zatrzymał Asensio. Kartka dla Belga.

89 min.

Jeszcze jedno uderzenie Ronaldo. Celne, ale w środek.

89 min.

Błąd defensywy Realu i w dogodnej sytuacji znalazł się Mbappe. Navas broni jego uderzenie.

86 min.

3:1 dla Realu! Znowu akcja Asensio i tym razem trafia Marcelo!

85 min.

Zmiana w PSG - Draxler za Lo Celso.

83 min.

GOOOOOOOOOOOOOL RONALDO! Asensio zagrał w pole karne, tam nieporozumienie w szeregach PSG i Portugalczyk szczęśliwie wpisuje się po raz drugi na listę strzelców.

81 min.

Słabe są te centry w rzutów rożnych. Piłka w rękach Areoli.

79 min.

Podwójna zmiana w Realu - Lucas Vazquez i Marco Asensio w miejsce Casemiro i Isco.

78 min.

Nacho bezpardonowo zatrzymał Neymara i otrzymuje kartkę.

78 min.

Dwa rzuty rożne dla Realu - piłka dwa razy powędrowała do Ramosa, ale ten nie oddał strzału.

77 min.

Bale do Ronaldo, ale ten jest zablokowany.

76 min.

Alves próbował wślizgiem wepchnąć piłkę do siatki, ale nie zdążył.

75 min.

Mbappe i Neymar pozwalają już sobie na finezyjne zagrania, ale to na razie taka sztuka dla sztuki.

73 min.

Ogromne zamieszanie w polu karnym "Królewskich". Było bardzo gorąco, ale udało im się wybić piłkę.

73 min.

Piłkarze Realu ustawiają się coraz wyżej i przenoszą większe siły na połowę Francuzów. To stwarza okazję do kontr.

71 min.

Po wejściu Meuniera wyżej przesunął się Dani Alves, a Belg pełni rolę prawego obrońcy.

69 min.

Sędzia trafiony piłką w głowę. Oczywiście przypadkowo.

68 min.

Na boisku jest już Gareth Bale, który zmienił - ku radości kibiców - Karima Benzemę.

68 min.

Długa akcja PSG zakończona fatalnym uderzeniem Lo Celso.

66 min.

Zmiana w PSG - Meunier w miejsce Cavaniego. Zaskakujący wybór Unaia Emery'ego.

65 min.

I znowu bez powodzenia. Faulowany Berchiche.

65 min.

Ronaldo trafia w mur. Jest jeszcze korner.

64 min.

Modrić symulował, ale sędzia się na to nabrał.

64 min.

Kartka dla Rabiot i będzie dobra okazja dla Realu. Rzut wolny z ok. 25 m.

61 min.

Bardzo dobry pomysł Isco, który mocno wstrzelił piłkę w pole bramkowe, ale tam nie spotkał się z nią Benzema.

60 min.

Moment wyczekiwania z obu stron. To Real jest jednak w gorszej sytuacji i powinien dążyć do strzelenia co najmniej jeszcze jednego gola. W Paryżu może być trudno o zwycięstwo.

58 min.

Nieudane zagranie Benzemy i coraz głośniejsze gwizdy towarzyszą Francuzowi.

56 min.

Ronaldo wywalczył rzut rożny, ale znów nie było z niego pożytku.

55 min.

Ramos obronił ten strzał ręką. Duża kontrowersja.

54 min.

Bomba Rabiot trafia wprost w Ramosa. Ten się szybko otrzepał i już jest w grze.

53 min.

Nieporozumienie Varane'a z Navasem. Obyło się bez konsekwencji.

51 min.

PSG próbuje przycisnąć.

49 min.

Mbappe znalazł się z znakomitej sytuacji, jednak przegrał z Navasem.

48 min.

Łatwa strata PSG na własnej połowie. Isco zagrał jednak niedokładnie do partnera ustawionego w polu karnym.

47 min.

Za mocne podanie Neymara do Mbappe.

46 min.

Piękna sztuczka techniczna Marcelo, ale wstrzelenie w pole karne było już mniej udane.

46 min.

Grają! Oba zespoły bez zmian.

21:43

Dla Ronaldo był to 100. gol w barwach Realu w 95. występie w Lidze Mistrzów.

45+2 min.

KONIEC pierwszej połowy. Real - PSG 1:1.

W równolegle rozgrywanym spotkaniu FC Porto przegrywa u siebie z Liverpoolem 0:2.

Wracamy za ok. kwadrans.

45+2 min.

Strzału jednak nie udało się oddać.

45+2 min.

Ostatnia szansa w tej połowie dla PSG. Korner.

45 min.

Sędzia doliczył 2 minuty.

45 min.

RONALDO! Remis 1:1! Areola go wyczuł, ale strzał był bardzo mocny.

44 min.

Karny dla Realu! Lo Celso faulował Kroosa.

44 min.

Dobre uderzenie Benzemy i fantastyczna interwencja Areoli.

43 min.

Desperacki strzał Varane'a. To się nie mogło udać.

41 min.

Paryżanie jednak na razie bardzo dobrze się bronią.

40 min.

Zamieszanie w szesnastce PSG. Defensywę rozerwał Nacho i to on uderzał, potem była jeszcze szansa na dobitkę, ale jest tylko korner.

38 min.

Rozpaczliwa, ale skuteczna obrona Realu. Strzelał Cavani.

38 min.

Bardzo niedokładny strzał Ronaldo.

37 min.

Francuzi próbują pójść za ciosem i "dobić" oszołomionego rywala.

36 min.

35 min.

Drobna przepychanka na boisku. Kroos ostro potraktował Mbappe, ale kartki nie zobaczył.

33 min.

Pecha miał Nacho, który skutecznie powstrzymał Neymara, ale piłka niefortunnie spadła pod nogi Rabiot. Ten nie miał problemu z pokonaniem Navasa.

33 min.

ADRIEN RABIOT!!! PSG prowadzi w Madrycie!

33 min.

Kartka dla Isco.

32 min.

Teraz Ramos niepokoił bramkarza PSG. Uderzenie było jednak zbyt lekkie.

30 min.

Neymar tym razem oddał strzał, ale był on bardzo anemiczny. Navas nie miał problemy z obroną.

29 min.

Kolejna centra i piłka znowu w rękach Areoli.

28 min.

Błyskawiczna odpowiedź Realu. CR7 znalazł się w sytuacji sam na sam z Areolą, ale to golkiper PSG okazał się lepszy. Francuz dostał piłką w twarz i potrzebował chwili, by dojść do siebie.

28 min.

Świetny odbiór Verrattiego, ale potem pogubił się Neymar i oddał futbolówkę rywalom.

26 min.

Ronaldo jednak przestrzelił.

25 min.

Pierwsza doskonała okazja przed Realem. Isco faulowany na ok. 20 m przez Verrattiego i jest rzut wolny. Włoch obejrzał żółtą kartkę.

24 min.

Fatalna centra Nacho.

23 min.

Marcelo ma duża ochotę do gry i często jest najwyżej wysuniętym graczem Realu. Teraz to on naciskał Kimpembe, który o mały włos oddałby mu piłkę.

20 min.

Spokojniejszy fragment spotkania. Piłkę mają gospodarze, a PSG gra tak, jak wczoraj Juventus po strzeleniu drugiego gola - głęboko na własnej połowie i uważnie w defensywie. W przypadku Włochów taka taktyka skończyła się jednak dość słabo.

17 min.

Neymar wpadł w pole karne, ale nie zdołał dokładnie dośrodkować.

16 min.

Teraz to Neymar leży na murawie. Duże pretensje do arbitra i Luki Modricia.

14 min.

No i szybko się doigrał - bezmyślny faul na Nacho. To mogła być czerwona kartka, ale jest tylko żółta.

14 min.

Neymar przejmował piłkę ręką. Ostrzeżenie od arbitra.

12 min.

Dośrodkowanie Marcelo wprost w ręce Areoli. Błyskawiczna kontra PSG zakończona chwytem Navasa. Bramkarze rozgrzani.

11 min.

Chyba na szczęście skończy się tylko na strachu. Marcelo już na boisku.

10 min.

Nosze już są przygotowane. Przy Marcelo jest Dani Alves, obrońca PSG i kolega z reprezentacji Brazylii.

9 min.

Marcelo zderzył się z rywalem i bardzo mocno cierpi. To może być bardzo poważna kontuzja kolana.

7 min.

Kibice Realu gwiżdżą na Neymara. Tymczasem strzelał Berchiche, ale również niedokładnie.

6 min.

Gospodarze mieli jeszcze korner, ale nie było z niego zagrożenia.

5 min.

Przebojowa akcja Marcelo zakończona rzutem rożnym. Po chwili uderzał Kroos, ale Areola i obrońca do spółki wyjaśnili tę sytuację.

3 min.

Pierwszy, niecelny strzał Ronaldo.

2 min.

Kroos padł w polu karnym, ale to była bardzo naiwna symulka. Może się cieszyć, że nie zarobił żółtej kartki.

2 min.

Nie ma się zresztą czemu dziwić - Real w tym dwumeczu gra o uratowanie sezonu. LM to jedyne trofeum, które gracze Zidane'a mogą zdobyć w tym sezonie.

1 min.

Real od początku bardzo wysoko i agresywnie.

1 min.

Zaczęli!

20:42

Wszystko już gotowe. Za chwilę rozpoczynamy spektakl!

20:36

W poprzedniej edycji LM PSG odpadł na tym etapie rozgrywek z inną hiszpańską drużyna FC Barceloną. Wówczas po zwycięstwie aż 4:0 przegrał na wyjeździe 1:6. Bohaterem meczu był... Neymar, ówczesny gracz Blaugrany.