Liga Mistrzów: Świetny mecz w Madrycie, Real bliżej ćwierćfinału

15.02.2017 22:40

Real Madryt wygrał z Napoli 3:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Na uwagę zasługuje powrót do gry po kontuzji Arkadiusza Milika, który wszedł na boisko pod koniec spotkania.

Real Madryt fot. PAP
Zagłosuj

Czy Napoli awansuje do 1/8 finału Ligi Mistrzów?

Spotkanie w Madrycie zaczęło się świetnie dla ekipy z Neapolu. W ósmej minucie Lorenzo Insigne wykorzystał złe ustawienie kostarykańskiego bramkarza Realu Keylora Navasa i popisał się skutecznym strzałem z ok. 30 metrów.

Kolejne ciosy zadawał już jednak Real. W 18. minucie wyrównał po strzale głową Karim Benzema, który zdobył swoją 51. bramkę w LM. Ten sam zawodnik tuż przed przerwą trafił w słupek. Na początku drugiej połowy efektownym rajdem prawą stroną popisał się Cristiano Ronaldo, który podał do Toniego Kroosa, a Niemiec płaskim strzałem z 15 metrów trafił do siatki.

Jeszcze ładniejszy był gol na 3:1, strzelony w 54. minucie przez Brazylijczyka Casemiro. Więcej bramek już nie padło.

Real Madryt - SSC Napoli 3:1 (1:1)

Bramki: dla Realu - Karim Benzema (19), Toni Kroos (49), Casemiro (54); dla Napoli - Lorenzo Insigne (8)

RadioZET.pl/PAP/AN

22:38

Świetny mecz w wykonaniu Realu Madryt. Wynik 3:1 nie oznacza jednak, że w rewanżu czekać będzie ich spacerek. Napoli pozostaje w grze o awans. Spotkanie w Neapolu zapowiada się bardzo ciekawie!

90. min.

Koniec meczu! Niewiele działo się w tych ostatnich minutach.

90. min.

Jeszcze Napoli szuka gola na 2:3. Akcje tworzy jednak daleko od bramki Navasa.

90. min.

Trzy minuty doliczone.

86. min.

A tymczasem mogło być 4:1! Marcelo zmarnował świetną okazję po podaniu Ronaldo i nie trafił do bramki z kilku metrów!

84. min.

Arkadiusz Milik melduje się na boisku!

84. min.

Teraz Kroos do Modrica - strzał z dystansu! Minimalnie nad bramką!

81. min.

Teraz Callejon trafia do siatki Realu... Ale nie ma bramki. Spalony!

79. min.

Długo grał Real na połowie rywala, Napoli wreszcie ruszyło z kontratakiem... Szybko kasuje ją Casemiro.

76. min.

I zmiana w Realu Madryt: Lucas za Jamesa.

76. min.

Żółta kartka dla Mertensa za faul na Casemiro.

75. min.

Allan zmienił teraz Piotra Zielińskiego.

73. min.

Cudowne teraz podanie Kroosa do Jamesa, Kolumbijczyk sam na sam z Reiną! Broni Hiszpan!

73. min.

Teraz strzela z dystansu Insigne! Wysoko nad poprzeczką.

71. min.

Ramos opuszcza boisko, Pepe w jego miejsce.

70. min.

Znów przed szansą Mertens... Wychodzi z bramki Navas! Dobra interwencja.

68. min.

Ależ miał teraz szansę Mertens! Callejon zgrał mu piłkę na 12. metr, ten strzela! Nad bramką!

66. min.

Teraz Benzema na skrzydle, płasko do Ronaldo - strzał! Niecelnie!

64. min.

Teraz Ronaldo na lewej stronie, dośrodkowanie... Wybijają obrońcy gości. Jeszcze strzał Marcelo! Bardzo niecelnie.

61. min.

Ghoulam.... Nad bramką!

61. min.

Teraz szansa dla Napoli. Rzut wolny i okazja do strzału.

60. min.

Rusza teraz trochę ofensywniej drużyna gości. Nie jest to dziwne. Przegrywa już 1:3.

58. min.

Miał teraz szczęście Zieliński. Zagrał piłkę ręką, a ma na koncie już żółta kartkę...

55. min.

Brazylijczyk dopadł do piłki na 25. metrze i bez przyjęcia, z powietrza uderzył na bramkę! Reina bez szans!

55. min.

GOOOL! Casemiro!! Cudowna bramka!

54. min.

Rzut rożny dla Realu Madryt. Krótko rozegrany, piłka do Marcelo - strzał z dystansu! Mocno, ale niecelnie.

52. min.

Odpowiedź gości... Callejon z dystansu! Zablokowany.

21:53

Kapitalna akcja Cristiano Ronaldo na prawej stronie, minął obrońcę i wyłożył piłkę na 16. metr. Niemiec nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce! 2:1 dla Realu Madryt!

49. min.

GOOOL! Toni Kroos!

47. min.

Spróbował od początku zaatakować Neapol. Bezskutecznie.

46. min.

Zaczynamy drugą połowę!

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Mecz zdecydowanie pod dyktando Realu Madryt. Póki co wynik jednak remisowy - 1:1.

43. min.

Ależ teraz miał szansę Benzema! Kontratak Realu, Ronaldo do Francuza, ten strzela z bliska... Broni Reina i piłka ląduje na słupku!

37. min.

Zieliński fauluje teraz w środku pola. Żółta kartka dla Polaka.

35. min.

Posiadanie piłki 59 - 41 proc. na korzyść Realu Madryt.

33. min.

Odpowiadają rywale. Zieliński kapitalnie na skrzydło do Insigne, ten do Hamsika - strzał! Obok!

32. min.

Poradzili sobie z podaniem Kroosa defensorzy Napoli.

30. min.

Teraz rzut wolny i szansa na dośrodkowanie...

27. min.

Ależ teraz szansa Ronaldo! Modrić kapitalnie zagrał do Portugalczyka, ten wychodzi sam na sam z Reiną - strzela! Nad bramką! Powtórka pokazuje, że w ostatniej chwili zablokował go obrońca Napoli.

24. min.

Real Madryt nie przestaje kolejnych ataków. I nie ma się co temu dziwić. Wynik 1:1 u siebie jest zdecydowanie na korzyść gości.

19. min.

Dośrodkowanie Carvajala zewnętrzną częścią stopy, Ronaldo mija się z piłką, ale dopada do niej Benzema i pokonuje z bliskiej odległości bramkarza rywali.

19. min.

GOOOL! Benzema! Wreszcie trafił i mamy 1:1!

12. min.

Gospodarze mogą odpowiedzieć... Ronaldo na głowę Benzemy - strzał! Nie trafił czysto w piłkę.

8. min.

Zaskoczył Keylora Navasa strzałem zza pola karnego! Duży błąd bramkarza Realu!

8. min.

GOOOL! Insigne! Neapol prowadzi!

5. min.

Kolejna szansa dla Realu... Marcelo zza pola karnego! Obok bramki!

3. min.

Jest odpowiedź gości. Mertens w pole karne... Pewnie Navas.

1. min.

Ależ zaczął mocno Real! Ronaldo do Benzemy - strzał z kilku metrów! Broni Reina!