Puchar Króla: Wpadka Realu Madryt, Celta bliżej półfinału

19.01.2017 08:51

Real Madryt doznał drugiej porażki z rzędu. Tym razem w Pucharze Króla górą była Celta Vigo, która wygrała na Santiago Bernabeu 2:1 i zrobiła duży krok w kierunku ćwierćfinału. Rewanż za tydzień.

Real Madryt -  Celta Vigo fot. EastNews

Wszystkie gole padły w drugiej połowie w ciągu 6 minut. Strzelanie rozpoczął w 64. minucie Iago Aspas, wyrównał Marcelo (69. min.), ale Real z remisu cieszył się tylko 60 sekund - prowadzenie, a ostatecznie także zwycięstwo Celcie zapewnił Johny.

W niedzielę "Królewscy" doznali pierwszej porażki od 40 spotkań. Znakomitą passę przerwała Sevilla, z którą Real uporał się we wcześniejszej fazie Pucharu Króla.

W drugim środowym meczu ćwierćfinałowym Copa del Rey drugoligowy Alcorcon uległ na własnym obiekcie Deportivo Alaves 0:2.

W czwartek zostaną rozegrane dwa kolejne ćwierćfinały - Atletico Madryt zmierzy się z Eibar, a Real Sociedad podejmie Barcelonę.