Real na kolanach! Barcelona górą w El Clasico!

23.12.2017 15:10

Real doznał dotkliwej porażki przed świętami Bożego Narodzenia w El Clasico. Królewscy przegrali na własnym stadionie z Barceloną 3:0. Podopieczni Zidane'a kończyli mecz w "dziesiątkę", gdy czerwoną kartkę dostał Carvajal.

Lionel Messi fot. PAP/EPA

Na początku spotkania zdecydowanie dominował Real. Już w 2. minucie po dośrodkowaniu Kroosa, piłkę do siatki wpakował Cristiano Ronaldo, ale Portugalczyk był na spalonym. W ósmej minucie fatalną decyzją podjął arbiter, który odgwizdał spalonego Suareza. Późniejsze powtórki wykazały, że Urugwajczyk nie był na pozycji spalonej.

Później gracze Barcelony zaczęli odgryzać się graczom Realu. W 30. Minucie Paulinho wpadł w pole karne i uderzył z powietrza, ale Navas zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. 120 sekund później byliśmy już w polu karnym Dumy Katalonii. Marcelo świetnie podawał do Ronaldo, ten wszedł w pole karne i uderzał z ostrego kąta. Jednak na posterunku był ter Stegen. Chwilę później Messi dośrodkował piłkę do Paulinho, ale Navas odbił strzał.

Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Benzema uciekł obrońcom i uderzył dośrodkowaną piłkę. Jednak słupek uratował Barcelonę przed utratą gola.

Druga połowa odbyła się pod kontrolą Barcelony. Najpierw w 54. Minucie Suarez otrzymał kapitalne podanie od Roberto. Obrońcy Realu byli zdezorientowani, a Urugwajczyk płaskim uderzeniem pokonał bezradnego Navasa. Trzy minuty później Suarez mógł ponownie cieszyć się z gola, ale trafił tylko w boczną siatkę.

Chwilę później napastnik Barcelony został brzydko sfaulowany przez Ramosa. Hiszpan uderzył Suareza w twarz i zamiast wylecieć z boiska, został ukarany żółtą kartką. Od tego momentu gra Realu kompletnie się posypała. Potem czerwoną kartkę dostał Carvajal. Gracz Królewskich wybił piłkę ręką po strzale Urugwajczyka. Sędzia podyktował rzut karny dla Dumy Katalonii. Chwilę później Messi zamienił jedenastkę na bramkę i było już 2:0.

Zidane rozpoczął zmiany, ale niewiele się to zdało. Kuriozalna sytuacja miała miejsce, kiedy Bale i Asensio czekali na wejście na murawę. Zawodnicy przy linii bocznej stali prawie dziesięć minut. Gdy zmiany doszły do skutku, dogodną sytuację miał Gareth Bale. Po uderzeniu Walijczyka doskonałą interwencją popisał się ter Stegen.

Na sam koniec Królewskich pogrążył Vidal, który wszedł na boisko dosłownie na ostatnią minutę spotkania. Barcelona krótko rozegrała rzut rożny, Messi wyłożył piłkę na szesnasty metr. Tam dopadł do niej Vidal i płaskim strzałem podwyższył wynik spotkania na 3:0.

Barcelona umocniła się na prowadzeniu w ligowej tabeli. Teraz Real traci do Dumy Katalonii 14 punktów.