La Liga: Sensacja na Bernabeu, trwa fatalna passa Realu

Andreas Nicolaides
20.10.2018 15:08
Real - Levante

Real Madryt w meczu 9. kolejki La Liga przegrał u siebie z Levante 1:2. To piąty kolejny mecz "Królewskich" bez zwycięstwa, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Gospodarze fatalnie rozpoczęli spotkanie. Już w 7. minucie przegrywali po bramce Jose Luisa Moralesa. Sześć minut później piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Raphael Varane i arbiter podyktował rzut karny. "Jedenastkę" na gola zamienił Roger Marti. W 72. minucie jedynego gola dla Realu Madryt zdobył Marcelo.

Real próbował, atakował, ale świetnie w bramce spisywał się Oier. Bramkarzowi Levante pomagało też szczęście, gdy w poprzeczkę trafił Mariano, a Benzema obił słupek. Ponadto sędzia nie uznał dwóch bramek dla Realu, gdy odgwizdał pozycje spalone Marco Asensio i Mariano.

Mecz zakończył się wygraną Levante 2:1. Dla Realu była to trzecia z rzędu porażka i piąty mecz bez zwycięstwa. Wcześniej "Królewscy" przegrali z Sevillą, Deportivo Alaves i zremisowali z Atletico. Ponieśli też porażkę w meczu Ligi Mistrzów z CSKA Moskwa.