Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Real przeznaczy pół milarda euro na przebudowę Santiago Bernabeu [WIDEO]

03.04.2019 10:00
sport

Real Madryt planuje przeznaczyć 525 milionów euro na modernizację Santiago Bernabeu - poinformował prezes klubu Florentino Perez. - To będzie cyfrowy stadion przyszłości - zapowiedział.

Real modernizuje Santiago Bernabeu fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na stołecznym obiekcie ma zostać zbudowany otwierany dach, pojawi się też więcej przejść dla kibiców, barów, rozbudowane zostanie klubowe muzeum, powiększy się oficjalny sklep. Nie przewiduje się jednak zwiększenia pojemności - pozostanie ona na poziomie 81 tysięcy miejsc. Prace mają ruszyć po zakończeniu obecnego sezonu i potrwać do 2023 roku. Szczegóły finansowe mają być ujawnione w przyszłym tygodniu.

- Chcemy, żeby to był wielki, cyfrowy stadion przyszłości. Zapłacimy za niego dzięki dochodom, jakie ta renowacja przyniesie. Real stanie się też bardziej konkurencyjny w świecie futbolu, w którym prawie nic już nie jest pewne - powiedział Perez.

"Królewscy" są rekordzistami jeśli chodzi o liczbę triumfów w Pucharze Europy/Lidze Mistrzów (triumfowali w niej w trzech poprzednich latach, ale w tym sezonie już trofeum nie obronią).

Barcelona też modernizuje stadion

Przebudowę stadionu planuje też największy rywal Realu - Barcelona. Do 2023 roku Camp Nou ma pomieścić 105 tysięcy kibiców - o sześć tysięcy więcej niż dotychczas.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń