Blamaż Realu Madryt w Pucharze Króla, trzecioligowiec wyeliminował Królewskich

20.01.2021 23:44
Alcoyano - Real

Alcoyano pokonało Real Madryt w 1/16 finału Pucharu Króla 2:1. Królewscy odpadli z rozgrywek po dogrywce.

W pierwszej połowie Alcoyano miało tylko jedną dogodną okazję do zdobycia gola. W 34. minucie Eder Militao spóźnił się z interwencją po dośrodkowaniu Jony. Głową uderzał El Ghezouani, ale Łunin obronił strzał. Z kolei gracze Realu niechętnie zbierali się do ataku na bramkę przeciwnika. Dopiero przed zejściem do szatni Królewscy wyszli na prowadzenie.

W 45. minucie po dośrodkowaniu Marcelo z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym skoczył Militao i wyprowadził Real na prowadzenie.

Po zmianie stron zespół Zinedine Zidane’a kontrolował grę i dominował w posiadaniu piłki. Nieoczekiwanie w 80. minucie po wrzutce z rzutu rożnego dla trzecioligowej drużyny, futbolówka przeleciała nad grupą zawodników, a akcję zamknął Jose Solbes i doprowadził do remisu.

Real Madryt odpadł z Pucharu Króla, blamaż Królewskich

Królewscy mieli dwie okazje do zdobycia drugiej bramki, ale Vinicius w akcji sam na sam trafił wprost w Jose Figuerasa, a później bramkarz obronił strzał głową Lucasa Vazqueza.

Po regulaminowym czasie gry o losach awansu przesądziła dogrywka.

W 110. minucie czerwoną kartkę zobaczył Ramon Lopez i wydawało się, że kwestią czasu jest to, że Real zdobędzie zwycięskiego gola, grając z przewagą jednego piłkarza. Jednak pięć minut później indywidualną akcją popisał się Javier Anton i po minięciu dwóch rywali zagrał do Aliego Diakite, który dośrodkował na pole karne. Tam znalazł się Juanan Casanova i pokonał Łunina.

CD Alcoyano - Real Madryt 2:1 (0:1, 1:1)

Bramki: Solbes (80), Casanova (115) - Militao (45)