LM: Ajax zniszczył Real! Czwarty z rzędu tytuł nie trafi do Madrytu

05.03.2019 22:30
Real - Ajax

Real Madryt najprawdopodobniej zakończy ten sezon bez trofeum! "Królewscy" przegrali w spotkaniu rewanżowym 1/8 finału Ligi Mistrzów 1:4 z Ajaxem Amsterdam i odpadli z tych rozgrywek. W pierwszym meczu było 2:1 dla Hiszpanów.

Real zapłacił nieco za butę, jaką wykazał kapitan "Królewskich" Sergio Ramos. Hiszpan celowo zarobił żółtą kartkę w Amsterdamie, aby z czystą kartą przystąpić do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Tymczasem na ten ćwierćfinał będzie musiał poczekać przynajmniej do przyszłego sezonu, a jego koledzy bez lidera obrony wyglądali jak dzieci we mgle.

Trzeba jednak oddać, że Holendrzy zagrali niemal perfekcyjnie. Po 18 minutach było już 2:0 po trafieniach Ziyecha i Neresa. W obu przypadkach asystował Dusan Tadić, który rozgrywał mecz życia. W drugiej odsłonie to on popisał się kapitalnym uderzeniem i podwyższył na 3:0. Nadzieję w serca kibiców gospodarzy wlał Marco Asensio. Na chwilę, bo gola na 4:1 zdobył Lasse Schoene.

"Królewskim" ten mecz nie układał się od samego początku. To nie tylko dwie stracone bramki, ale również dwóch kontuzjowanych graczy. Jeszcze w pierwszej połowie boisko z powodu urazu musieli opuścić Lucas Vazquez i Vinicius.

Real Madryt najpewniej zakończy ten sezon bez żadnego trofeum. Odpadł już z Ligi Mistrzów i z Pucharu Króla, a w Primera Division traci już 12 punktów do prowadzącej Barcelony.

Zapis relacji z meczu Real Madryt - Ajax:

22:58

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

90+6 min.

KONIEC! Kompromitacja Realu i kapitalny mecz Ajaxu. "Królewscy" tym razem obejdą się smakiem i nie sięgną czwarty rok z rzędu po triumf w Lidze Mistrzów.

90+3 min.

Nacho kopnął van de Beeka, potem protestował i zarobił dwie żółtę kartki w jednej akcji. Real kończy w dziesiątkę.

90+2 min.

Real niby założył hokejowy zamek przed polem karnym rywala, ale to wszystko jest zbyt wolno.

90 min.

Jeszcze 5 minut potrwa ten mecz. 300 sekund męki dla kibiców i piłkarzy Realu.

89 min.

Cierpi Gareth Bale, który spadł na stopę Blinda i podkręcił staw skokowy.

88 min.

Zmiana w Realu - Casemiro schodzi przy akompaniamencie gwizdów, a wchodzi Federico Valverde.

87 min.

Ale jest też odpowiedź - Ziyech nie trafia z trzech metrów. Tadić miałby trzecią asystę.

86 min.

Można nie strzelić? Można.

85 min.

Holenderscy kibice bawią się na Santiago Bernabeu, a fani "Królewskich" gwiżdżą, raczej na swoich.

84 min.

Strata De Jonga. "Królewscy" wyszli trzech na jednego i... nic, bez gola.

80 min.

Ostatnia zmiana w Ajaxie - Veltman za mającego żółtą kartkę Mazraouiego.

78 min.

Mathijs de Ligt wygrywa każdą górną piłkę, czy to w obronie, czy w ataku. Tym razem strzelał, choć zbyt lekko.

78 min.

Twitter już zna bohatera tego spotkania.

74 min.

To teraz wynik 4:4 daje awans Realowi. A jest 1:4.

73 min.

I to było ostatnie zagranie Schoene. Zmienia go De Wit. Jest jeszcze jedna zmiana w Ajaxie - Dolberg za Neresa.

72 min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLL! Cudowne trafienie Lasse Schoene z rzutu wolnego!

70 min.

GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL! Wreszcie udana próba Asensio. Będzie się tu jeszcze działo!

69 min.

Strzał Asensio znów zablokowany. Świetnie ustawiają się obrońcy Ajaxu.

68 min.

Strzał Bale'a słabszą prawą nogą celny, ale za lekki. Poprawka Casemiro słabszą lewą nogą - to nie mogło się udać.

66 min.

To teraz Real potrzebuje trzech goli. Dogrywki już tu nie będzie.

66 min.

Bardzo długo to trwało. Gol jednak uznany!

62 min.

Jest jeszcze VAR.... Wcześniej Mazraoui wypadł z piłką poza linię autową. Nowe życie dla Realu?

62 min.

GOOOOOOOOLLLLLLLLLLL! Ukoronowanie znakomitego występu Dusana Tadicia!

61 min.

Pół godziny dla Realu. Ale to Ajax znowu przejmuje inicjatywę.

60 min.

Kolejne prostopadłe podanie Tadicia. Obrońcy Realu kompletnie nie wiedzą, jak mają sobie z tym radzić. Mazraoui trafił w boczną siatkę.

58 min.

Jeśli coś dobrego ma się wydarzyć w tym spotkaniu dla Realu, to chyba tylko po zagraniach Benzemy. Francuz wykazuje ogromną ochotę do gry.

58 min.

Przekombinowali Neres z Tadiciem. Ajax czeka na okazje do kontr.

57 min.

Goście oddalili na moment grę sprzed własnego pola karnego, ale teraz znów to Real częściej przebywa z piłką przed polem karnym rywala. Nic z tego na razie nie wynika.

54 min.

Bardzo lekki strzał Benzemy. Ale bardzo ładna akcja poprzedzająca.

51 min.

Kapitalnie na Santiago Bernabeu czuje się Dusan Tadić. Napastnik Ajaxu ma już dwie asysty, a przed chwilą bliski był trzeciej.

51 min.

Jest odpowiedź gości. Courtois broni strzał van de Beeka.

50 min.

Piłka dość szczęśliwie trafiła do Benzemy. Kolejne niedokładne uderzenie. Gospodarze mają dziś źle nastawione celowniki.

49 min

Coraz większy napór "Królewskich". Uderzenie Asensio niecelne, ale w końcu może się udać.

48 min.

Szarża Modricia, ale strzał zablokowany.

47 min.

Jeśli ten mecz zakończy się porażką, to wielce prawdopodobne jest, że Santiago Solari spakuje swoje walizki, a do Realu wróci Jose Mourinho.

46 min.

Niedokładne rozegranie Asensio.

46 min.

Grają! Piłka u graczy Ajaxu.

46 min.

Piłkarze Realu pierwsi wyszli na murawę i czekają na rywali. Są naładowani, by jak najszybciej odkupić winy z premierowej odsłony.

46 min.

Wracamy na drugą połowę. Teraz jeden gol da Realowi dogrywkę.

45+3 min.

KONIEC pierwszej połowy. Real przegrywa 0:2 i ma 45 minut, aby nie przegrać dziś całego sezonu.

45+1 min.

Dobra sytuacja Nacho, ale strzał niecelny. Real najgroźniejszy jest dziś po stałych fragmentach gry.

Sędzia dolicza 2 minuty.

43 min.

Piłkarze Realu protestują i próbują wymusić rzut karny. De Ligt dostał w łokieć, ale został nabity z bliskiej odległości.

42 min.

Słupek po strzale Bale'a! Gracze Realu na razie obijają bramkę w tym spotkaniu.

41 min.

Zablokowany strzał Asensio.

41 min.

Tak Vinicius zakończył to spotkanie. Oby szybko wrócił.

40 min.

Prezes zauważa...

39 min.

De Ligt najwyżej wyskoczył do piłki zagrywanej z rzutu rożnego, ale został wyblokowany.

37 min.

Absurdalne zachowanie Onany. Bramkarz Ajaxu wyszedł do piąstkowania, ale w piłkę nie trafił. W rezultacie Benzema zgrał do środka, a tam wszystko wyjaśnił dopiero de Ligt.

35 min.

Obrońcy Realu grają tak, jakby pierwszy raz się dziś zobaczyli.

Tymczasem Asensio zmienia Viniciusa. Brazylijczyk nabawił się urazu stawu skokowego przy ostatnim strzale.

33 min.

Vinicius płacze. Na boisko już na pewno nie wróci. To będzie druga wymuszona zmiana w Realu, a za piłkarzami dopiero 1/3 spotkania.

32 min.

Vinicius leży poza boiskiem. Kolejna kontuzja? To byłby dramat "Królewskich".

31 min.

Indywidualna akcja Viniciusa na dużej szybkości, ale strzał w boczną siatkę.

30 min.

Kartka dla Carvajala.

30 min.

Kibice Realu zamiast dodać otuchy Bale'owi - zwłaszcza w sytuacji, kiedy nie idzie - wygwizdali go. Na szczęście nie wszyscy.

29 min.

Kolejny kłopot Realu. Kontuzja Vazqueza oznacza zmianę - wchodzi Gareth Bale. Walijczyk ma znakomitą okazję, by zagrać na nosie kibicom.

27 min.

Prawy obrońca Ajaxu nie zagra w ewentualnym pierwszym meczu ćwierćfinałowym.

26 min.

Kartka dla Mazraouiego. Faulowany Vinicius.

25 min.

I znów blisko Ajax! Courtois zdążył złączyć nogi i obronić uderzenie Tadicia.

23 min.

Bardzo dobra interwencja Onany po strzale Benzemy.

22 min.

Mogło być już 0:3! Neres pomylił się w sytuacji sam na sam. Gwizdy na Santiago Bernabeu.

18 min.

GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL! Szybka kontra i trafienie Neresa! W tym momencie Ajax w ćwierćfinale LM!

18 min.

Tym razem celny strzał Varane'a, ale wprost w Onanę.

16 min.

Strzał Kroosa do zapomnienia. Ajax gra bardzo dojrzale pomimo wielu młodych graczy w drużynie - nie szarżują, nie idą "na hurra", a starają się wciągnąć rywali i kiedy trzeba przyspieszyć.

13 min.

Neres świetną sztuczką techniczną oszukał Carvajala, ale potem wypadł z piłką poza linię końcową.

12 min.

Bardzo dobra akcja Benzemy z Vazquezem. Udało się wyprowadzić Kroosa, ale Niemiec źle przyjął i stracił piłkę.

11 min.

A tak przyjezdni cieszyli się z prowadzenia.

9 min.

W tej edycji LM jedna drużyna potrafiła już upokorzyć Real na Santiago Bernabeu. W fazie grupowej CSKA Moskwa wygrało tu 3:0.

7 min.

Ziyech uderzył lepszą lewą nogą po długim rogu. Courtois nie miał zbyt wiele do powiedzenia.

7 min.

GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL! Pierwsza akcja i Ajax prowadzi! Autorem gola Ziyech!

6 min.

Dla Ajaxu utrata jednego gola nie będzie jeszcze katastrofę. Holendrzy i tak muszą strzelić co najmniej dwa gole - wynik 1:2 będzie oznaczał dogrywkę.

4 min.

Poprzeczka! Odrobinę niżej i Varane mógłby cieszyć się z gola.

4 min.

Benzema oszukał dwóch rywali i wywalczył rzut rożny. Centra Kroosa była jednak za krótka, by koledzy mogli coś z niej zrobić.

2 min.

Real od początku wysoko podszedł do rywala i rozgrywa piłkę na połowie przeciwnika. Piłkarze Ajaxu nastawiają się chyba na mocną i ostrą walkę.

1 min.

Grają! Zaczęli gospodarze.

21:00

Arbitrem jest Niemiec Felix Brych. Oby nie wystąpił dziś w głównej roli. Na szczęście do pomocy na VAR, co minimalizuje ewentualne pomyłki.

20:59

Pod nieobecność Ramosa kapitanem Realu jest Karim Benzema.

20:57

Piłkarze są już na murawie. Przed nami hymn Ligi Mistrzów i losowanie.

20:56

Ajax z kolei może, ale nie musi. Dla Frankiego de Jonga, który od przyszłego sezonu będzie graczem Barcelony, będzie to pierwsze zetknięcie z atmosferą Santiago Bernabeu. Można się spodziewać gwizdów pod jego adresem.

20:53

Real przegrał dwa ostatnie mecze - oba z Barceloną, co dla kibiców "Królewskich" zawsze jest dużym ciosem. Trzeciego - odpadnięcia z LM - mogliby swoim graczom nie wybaczyć.

20:24

A tak prezentuje się jedenastka gości. Nie ma tu większych zaskoczeń.

20:23

My skupimy się na starciu w Madrycie. Real zagra bez Bale'a i Marcelo, którzy są na ławce, oraz zawieszonego za kartki kapitana Sergio Ramosa. W jego miejsce od pierwszej minuty zobaczymy Nacho.

20:22

Dziś poznamy dwóch pierwszych ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów. Bliżej tego celu są Real Madryt i Tottenham, które wygrały - odpowiednio - z Ajaxem 2:1 i Borussią Dortmund 3:0.

20:21

Witamy i zapraszamy na rewanżowe spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów Real Madryt - Ajax Amsterdam.