La Liga: Ronaldo uratował remis, czerwona kartka Bale'a [WIDEO]

01.03.2017 23:30

Dwa gole Portugalczyka Cristiano Ronaldo w końcówce pozwoliły piłkarzom Realu Madryt uratować remis w meczu z Las Palmas w 25. kolejce hiszpańskiej Primera Division. Spotkanie w stolicy zakończyło się wynikiem 3:3, a "Królewscy" stracili pozycję lidera.

Gareth Bale fot. PAP/EPA

Gospodarze rozpoczęli środowy mecz zgodnie z oczekiwaniami. Do siatki trafili już w 31. sekundzie, ale gol nie został uznany, ponieważ sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej. Jednak w ósmej minucie już prawidłowego gola strzelił Isco.

Faworyt cieszył się z prowadzenia jednak tylko przez kilkadziesiąt sekund. Do wyrównania doprowadził Tana, a wynik nie zmienił się do końca pierwszej połowy.

Chwilę po przerwie czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie zobaczył Walijczyk Gareth Bale i gospodarze grali w dziesiątkę. Zespół z Wysp Kanaryjskich wykorzystał grę w przewadze w 56. i 59. minucie, kiedy bramki zdobyli Jonathan Viera (z rzutu karnego) oraz Ghańczyk Kevin-Prince Boateng.

Obie ekipy miały później wiele szans, ale dobrze spisywali się obaj bramkarze. Jednak w 85. minucie jeden z obrońców Las Palmas zagrał piłkę ręką i sędzia podyktował "jedenastkę", którą wykorzystał Ronaldo. Chwilę później Portugalczyk najwyżej wyskoczył do dośrodkowania w pole karne i doprowadził do remisu. Na więcej Realu już nie było stać.

"Królewscy" mają 56 punktów i tracą jeden do prowadzącej Barcelony, ale mają wciąż do rozegrania zaległe spotkanie z Celtą Vigo.

Nowy lider wcześniej bez problemu rozgromił na Camp Nou walczący o utrzymanie w ekstraklasie Sporting Gijon 6:1, odnosząc piąte z rzędu ligowe zwycięstwo.

W innych środowych meczach szósty w tabeli Villarreal wygrał na wyjeździe z ostatnią Osasuną Pampeluna 4:1, Granada pokonała Alaves 2:1, a Celta zremisowała z Espanyolem Barcelona 2:2.