Primera Division: Przełamanie Realu, przepiękny gol Asensio [WIDEO]

06.11.2017 06:00
Real - Las Palmas

Piłkarze Realu Madryt po dwóch porażkach z rzędu, w tym jednej w Lidze Mistrzów, pokonali w niedzielny wieczór u siebie Las Palmas 3:0 w 11. kolejce hiszpańskiej Primera Division. Do lidera Barcelony tracą osiem, a do drugiej Valencii cztery punkty.

Zagłosuj

Która z drużyn zostanie mistrzem Hiszpanii?

Liczba głosów:

Przełom października i listopada był nieudany dla "Królewskich". W poprzednią niedzielę mistrzowie Hiszpanii przegrali sensacyjnie z Gironą 1:2, a w środę - także na wyjeździe - ulegli w Lidze Mistrzów Tottenhamowi 1:3.

Przełamanie miało nastąpić w spotkaniu z przedostatnim w hiszpańskiej ekstraklasie Las Palmas. I rzeczywiście, podopieczni Zinedine'a Zidane'a nie mieli problemów ze zwycięstwem u siebie. Do przerwy prowadzili po golu Brazylijczyka Casemiro. W 56. minucie na 2:0 podwyższył efektownym strzałem z dystansu Marco Asensio, a w 74. minucie wynik ustalił Isco, strzelając z bliska po dokładnym podaniu z prawej strony Cristiano Ronaldo.

Słynny Portugalczyk miał tego dnia dogodne sytuacje, ale nie poprawił swojego bardzo skromnego - zaledwie jeden gol - dorobku w tym sezonie Primiera Division. Kolejny słaby występ odnotował też jego francuski partner z ataku Karim Benzema. Agencja prasowa EFE określiła duet napastników "Królewskich" mianem "spółki z ograniczoną odpowiedzialnością".

Zwycięstwo Realu mogło być wyższe. Bliski zdobycia był m.in. niemiecki pomocnik Toni Kroos, którego strzał (po drodze był rykoszet) w instynktowny sposób obronił golkiper gości Raul Lizoain.

- Krwotok w Madrycie zatamowany - dość chłodno podsumowała wygraną i przerwanie kiepskiej passy "Marca".

Po niedzielnym zwycięstwie "Królewscy" z dorobkiem 23 punktów zajmują trzecie miejsce.

Prowadząca w tabeli Barcelona - 31 pkt i druga Valencia - 27 grały w sobotę. Barcelona pokonała na Camp Nou Sevillę 2:1, natomiast Valencia wygrała u siebie z Leganes 3:0.