Real Madryt zagra o trzeci z rzędu triumf w Lidze Mistrzów

01.05.2018 22:25

Real Madryt po raz trzeci z rzędu zagra w finale Ligi Mistrzów. "Królewscy" po zwycięstwie w Monachium z Bayernem 2:1, na Santiago Bernabeu zremisowali 2:2.

Real - Bayern fot. PAP/EPA

Bawarczycy przyjechali do stolicy Hiszpanii bez kilku bardzo ważnych ogniw. Z powodu kontuzji w rewanżu nie mogli zagrać Robben, Coman, Vidal oraz Boateng. Mimo to Niemcy zaprezentowali się bardzo solidnie i gdyby nie kuriozalny błąd Svena Ulreicha, mogli nawet awansować do finału.

Strzelanie już w 3. minucie zainaugurował Kimmich, ale radość piłkarzy Bayernu nie trwała długo. W 11. minucie do remisu doprowadził Benzema. Druga połowa rozpoczęła się istnym trzęsieniem ziemi. Tolisso podał do Ulreicha, a ten... sam chyba nie wie, co chciał zrobić. W rezultacie przepuścił futbolówkę, a do pustej bramki dobił ją Benzema.

Bawarczycy ruszyli do odrabiania strat, ale stać ich było tylko na wyrównujące trafienie Jamesa. Real zremisował z Bayernem 2:2 i po raz trzeci z rzędu zagra w finale LM.

Rywalem "Królewskich" w walce o najważniejsze klubowe trofeum w Europie będzie Liverpool lub Roma. Pierwsze starcie "The Reds" wygrali 5:2.

22:42

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

90+6 min.

KONIEC! Raal Madryt w finale Ligi Mistrzów!

90+4 min.

"Królewscy" kradną kolejne sekundy w narożniku boiska.

90+3 min.

Przypadkowo, ale Bayern miał znakomita okazję. Hummels niepotrzebnie podawał do Lewandowskiego, który cały czas pilnowany jest przez dwóch rywali.

90+2 min.

Nieznacznie niecelny strzał Hummelsa.

90+1 min.

Sędzia dolicza 5 minut.

90 min.

Trzech graczy Realu leży na murawie, ale to Navas staranował Varane'a i Ramosa.

89 min.

Casamiro ogląda kartkę.

88 min.

Kartka dla Varane'a za przedłużanie.

88 min.

Ostatnia zmiana w Realu - Nacho za Asensio.

86 min.

Bale na spalonym. Jeśli był, to minimalny.

83 min.

Kolejna zmiana w Bayernie - Martinez za Jamesa.

82 min.

Walka w środku pola. Od pewnego czasu brakuje klarownych sytuacji.

80 min.

Lewandowski faulował Ramosa.

80 min.

Seria kornerów Bayernu.

79 min.

Tym razem niecelne dośrodkowanie Marcelo.

77 min.

Lewandowski znowu próbował założyć siatkę rywalowi. I znowu bezskutecznie.

76 min.

Za mocne dośrodkowanie Bale'a.

75 min.

W ostatniej chwili zablokowany James.

75 min.

Bayern przechodzi na grę dwoma napastnikami - Sandro Wagner w miejsce Tolisso.

74 min.

Navas znakomicie broni uderzenie Tolisso.

72 min.

Dwie zmiany w Realu - Benzema i Kovacić opuszczają murawę, a pojawiają się na niej Bale i Casemiro.

70 min.

Bayern nie wykorzystał okazji do kontry.

68 min.

Sporo chaosu w strefie obronnej Realu. Ostatecznie jednak piłka dla gospodarzy.

66 min.

Kartka dla Lucasa.

64 min.

Real teraz ruszył i próbuje szybko odpowiedzieć, żeby nie doprowadzić do nerwowej końcówki.

63 min.

JAMESSSSSSSSSSSSS! Gracz Realu trafia dla Beyernu! 2:2!

62 min.

Kartka dla Modricia za faul na Tolisso.

62 min.

A tu jedna z kontrowersji z pierwszej połowy. Dla Boatenga sprawa ewidentna.

61 min.

Za głęboka centra Alaby do Muellera.

60 min.

Bayern coraz mocniej naciska, ale Real skutecznie się broni.

58 min.

Zamieszanie w polu karnym "Królewskich", ale Mueller przegrał walkę o piłkę.

56 min.

Kiks Varane'a. Korner dla Bayernu.

55 min.

Bayern chyba wciąż jest w szoku po tym, co stało się na początku drugiej połowy. Na razie to Real jest bliżej podwyższenia, niż Bawarczycy wyrównania.

54 min.

Ronaldo nie trafił w bramkę z 5 metrów!

53 min.

Real bliski podwyższenia na 3:1. Benzema nie spotkał się jednak z piłką po zagraniu Modricia.

52 min.

Lewandowski znowu leży w polu karnym. Karnego nie ma.

51 min.

Mocny, zaskakujący strzał Alaby, ale Navas broni.

49 min.

Jedno jest pewne - dogrywki w tym meczu nie będzie. Bayern musi strzelić teraz dwa gole, by awansować.

46 min.

GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL dla Realu! Bayern sam sobie wbił tę bramkę. Co za błąd!

46 min.

Grają!

21:47

Zawodnicy obu ekip wracają już na murawę Santiago Bernabeu.

21:36

Wracamy za ok. kwadrans.

21:35

45+2 min.

KONIEC pierwszej połowy. Real - Bayern 1:1.

45 min.

Blisko Tolisso! Bardzo dobrze gra Francuz, który dwukrotnie już mógł pokonać Navasa. Tym razem minimalnie przestrzelił.

43 min.

Złe podanie do Marcelo.

41 min.

Dobra interwencja w obronie Vazqueza.

40 min.

Koronkowa akcja Bayernu, ale zabrakło dokładnego ostatniego podania.

39 min.

Groźny strzał Ronaldo, ale Ulreich dobrze przypilnował krótkiego rogu.

Ramos trafił w boczną siatkę po centrze z kornera.

38 min.

Fatalne rozegranie Lewandowskiego. Zamiast po ziemi, Polak podniósł piłkę i wyrzucił ją na aut.

36 min.

Nieco naiwna próba zagrania Lewandowskiego. Ramos nie dał się oszukać.

34 min.

Ribery za bardzo uwierzył teraz w swoje możliwości. Dwa kółeczka i strata.

33 min.

Lewandowski przegrał pojedynek z Navasem! Dobitkę miał jeszcze James, ale nie trafił z czterech metrów.

32 min.

Niby strzał, a jednak podanie do bramkarza Muellera. Kolejna dobra okazja zaprzepaszczona.

32 min.

Teraz, w rewanżu, za mocne podanie Modricia do Benzemy.

31 min.

Świetna interwencja Suele.

30 min.

Mogła być znakomita okazja dla Bayernu, ale Ribery za mocno podał na wolne pole do "Lewego".

30 min.

Lewandowski stracił piłkę na rzecz Ramosa.

28 min.

Marcelo miał dużo miejsca w polu karnym, mógł zrobić wszystko, ale za długo czekał i Real ma tylko korner. Potem Ulreich ratuje swoich kolegów.

24 min.

Ostre starcie Niemców w środku pola. Mueller faulował Kroosa.

22 min.

Wymiana ciosów, ale najpierw Mueller, a potem Ronaldo nie zdołali umieścić piłki w siatce.

19 min.

Zablokowany strzał Tolisso.

17 min.

Mueller ma ogromne pretensje do arbitra. Lewandowski padł w polu karnym, ale sędzia nie wskazał "na wapno".

16 min.

Na spalonym Benzema po podaniu Asensio.

14 min.

Suele odepchnął w polu karnym Kroosa.

13 min.

Lewandowski znalazł się z piłką w szesnastce, ale nie dograł do kolegi. Stracona szansa.

11 min.

BENZEMAAA! 1:1! Wyszydzany przez kibiców Realu Francuz doprowadza do remisu!

10 min.

Teraz Real stara się dłużej przytrzymać futbolówkę. Nie zdobywa jednak terenu.

8 min.

Długo rozgrywali piłkę gracze goście, ale nie zdołali wedrzeć się z nią w pole karne.

7 min.

Dobrze rozegrany rzut wolny Realu. Zaskoczyli rywali, jednak Ronaldo nie trafił w bramkę.

6 min.

Szarżował prawą flanką Vazquez, ale dobrze wrócił Alaba.

5 min.

Ronaldo zgłasza pretensje do sędziego, ale faulu nie było.

3 min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL! Bayern prowadzi po golu Kimmicha!

2 min.

Bayern wyraźnie stara się atakować swoją lewą stroną, po której biega nominalny skrzydłowy Realu, Lucas Vazquez. Bardzo aktywny od początku jest Alaba.

2 min.

Za głębokie dośrodkowanie Jamesa.

1 min.

Faulowany Alaba przy linii. Będzie okazja do centry.

1 min.

Zaczęli! Od środka Real.

20:43

Piłkarze są już na murawie.

20:42

Dla Realu to szansa na trzeci z rzędu finał Ligi Mistrzów, Bayern nie osiągnął tego celu od sezonu 2012/2013.

20:39

Poprzedni mecz LM na Santiago Bernabeu Realowi nie wyszedł. Gospodarze przegrali 1:3 z Juventusem, a dziś taki wynik premiowałby Bayern. Pytanie tylko, czy "Królewscy" mogą zagrać dwa razy z rzędu tak źle jak z turyńczykami.

20:34

Sebastian Mila już zna wynik. Zwykle trafia, więc...

20:03

W tamtym meczu nie błyszczał też as Realu, Cristiano Ronaldo, ale lepiej spisali się jego koledzy. Gole zdobyli Marcelo i Asensio.

19:57

Po porażce w Monachium Bawarczycy muszą strzelić co najmniej dwa gole, jeśli w ogóle chcą myśleć o awansie do finału. Do tego niezbędna będzie lepsza niż przed tygodniem postawa Roberta Lewandowskiego, który w tamtym meczu zmarnował dwie 100-procentowe okazje.

19:43

W Bayernie za to istny szpital. Z powodu urazów brakuje m.in. Robbena, Boatenga, Vidala i Comana. Wracają za to Alaba oraz Tolisso.

19:42

Zgodnie z zapowiedziami, "Królewscy" zagrają bez kontuzjowanych Isco i Carvajala. Od pierwszych minut wystąpią za to Asensio, Benzema i Kovacić.

19:28

Witamy i zapraszamy na relację z rewanżowego meczu półfinałowego LM. Za chwilę poznamy składy Bayernu i Realu.