Niespodzianki nie było. Real Madryt - Juventus w finale Ligi Mistrzów!

Andreas Nicolaides
10.05.2017 22:40
Real - Atletico

Real Madryt zagra z Juventusem w finale Ligi Mistrzów i będzie bronił trofeum wywalczonego przed rokiem! Na Vicente Calderon "Królewscy" przegrali z Atletico Madryt 1:2, ale przed tygodniem triumfowali 3:0. Finał Champions League odbędzie się 3 czerwca w Cardiff.

Po 16 minutach Atletico prowadziło 2:0 po trafieniach Saula Nigueza i Antoine'a Griezmanna z rzutu karnego. Jeszcze przed przerwą gola dla przyjezdnych zdobył Isco i w praktyce przesądził o losach dwumeczu.

Real Madryt będzie miał okazję do historycznego wyczynu - obrony trofeum Ligi Mistrzów. Przed rokiem podopieczni Zinedine'a Zidane'a pokonali... Atletico. Teraz będą musieli zmierzyć się z Juventusem.

Oto zapis naszej relacji z tego spotkania:

22:39

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

22:39

90.+2: KONIEC. REAL - JUVENTUS W FINALE LIGI MISTRZÓW! Atletico wygrało rewanż z lokalnym rywale, ale było to jedynie pyrrysowe zwycięstwo. W dwumeczu Królewscy pokonali Rojiblancos 5:1.

22:36

90 min. Sędzia dolicza 2 minuty.

22:35

89 min. W takich warunkach szczęścia spróbował jeszcze Ronaldo, ale uderzył wysoko nad bramką.

22:35

89 min. Ale ulewa nad Vicente Calderon.

22:34

Pan Andrzej Strejlau już podsumował ten mecz. Jest 88. minuta.

22:33

87 min. Ostatnia zmiana w Realu - Morata za Isco.

22:32

86 min. Kartka dla Correi za odepchnięcie przeciwnika.

22:30

84 min. Zablokowany strzał Ronaldo który dziś nie jest aż tak widoczny i groźny jak w poprzednich meczach z Bayernem czy w starciu na Santiago Bernabeu z lokalnym rywalem.

22:29

83 min. Tak jak można się było spodziewać, jeden gol dla Realu "zabił" ten mecz. Atletico gra już tylko o honorowe pożegnanie się z rozgrywkami.

22:27

81 min. Real gra bardzo głęboko, ale broni się skutecznie.

22:25

79 min. Znowu było blisko, jednak Griezmann nie zdołał uprzedzić Varane'a.

22:23

77 min. Była szansa na trzeciego gola dla gospodarz, ale wszystko wyjaśnił Ramos.

22:22

77 min. Ostatnia zmiana z Atletico - Angel Correa pojawia się w miejsce Koke.

Jest też podwójna zmiana w Realu - Lucas Vazquez i Marco Asensio w miejsce Casemiro i Karima Benzemy.

22:21

75 min. Benzema ograł trzech rywali, ale w końcu osaczyło go aż czterech rywali i stracił piłkę.

22:20

74 min. Doskonała centra Marcelo do Benzemy, ale ten nie trafił w bramkę.

22:18

72 min. Rzut wolny dla Atletico po faulu Casemiro na Gameiro.

22:17

71 min. Zaskakujący strzał Griezmanna, ale Navas znów nie dał się zaskoczyć. Z rzutu rożnego nie było pożytku.

22:15

69 min. Piłka w siatce, ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną Ronaldo. Minimalnie Portugalczyk był wychylony przed linię obrońców rywali.

22:13

66 min. Ależ okazja dla Atletico! Navas popisał się podwójną interwencją po strzale Carrasco i dobitce Gameiro.

22:10

64 min. Nieśmiałe są te ofensywne próby Atletico. Dogranie Carrasco w pole karne, ale do nikogo.

22:07

61 min. Ostry faul Gabiego na Casemiro. Kapitan Atleti ma już żółtą kartkę na koncie i jest na cenzurowanym.

22:06

60 min. Atletico nie ma pomysłu na rozmontowanie defensywy rywala. Indywidualne akcje i długie podania nie przynoszą rezultatu.

22:04

59 min. Na razie to Real bliżej jest drugiego gola, niż Atletico pogoni.

22:04

58 min. Ładne wejście Marcelo i podanie do Ronaldo, ten jednak był poza światłem bramki i Oblak nie musiał interweniować.

22:02

56 min. Podwójna zmiana w Atletico - schodzą Fernando Torres i Gimenez, a w ich miejsce Kevin Gameiro i Thomas.

22:01

55 min. Kolejna próba Isco. Hiszpan strzelał z dystansu lewą nogą, lecz nie trafił.

21:59

53 min. Świetne podanie Griezmanna, ale Carrasco nie zdołał dobrze opanować futbolówki.

21:57

52 min. Real broni się mądrze, daleko od własnej bramki.

21:56

50 min. Griezmann strzelał, ale piłka minęła okienko bramki Navasa.

21:55

49 min. Teraz wolny dla Atletico. Gimenez próbował strzelać, nabiegał, ale Isco wystawił nogę i rywal w niego wpadł.

21:54

48 min. Kąt był ostry, ale Ronaldo i tak zdecydował się na strzał. Oblak piąstuje przed siebie, jednak Marcelo nie zdołał skuteczni dobić.

21:53

47 min. Kroos faulowany na wysokości pola karnego.

21:51

46 min. Grają. Obie ekipy bez zmian.

21:50

Przyjrzeliśmy się jeszcze raz karnemu Griezmanna i... nadal nie wiemy. Sami zobaczcie i oceńcie TUTAJ [KLIK]

21:48

Wracamy na drugą połowę.

21:35

45.+3 min. KONIEC pierwszej połowy. Jest 2:1 dla Atletico, a to oznacza, że gospodarze muszą zdobyć jeszcze trzy gole, żeby awansować do finału. Trafienie Isco z końcówki tej części gry daje duży komfort Realowi.

21:33

45 min. Sędzia doliczył 2 minuty. A Torres dyskutuje z Ronaldo.

21:32

45 min. Mocne zderzenie Navasa z Torresem. Bramkarz zwija się z bólu.

21:30

80 procent tego gola należy zapisać Benzemie, który ograł trzech rywali o wyłożył piłkę Kroosowi. Strzał Niemca obronił Oblak, ale wobec dobitki Isco był już bezradny.

21:28

42 min. GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL! Isco! 2:1!

21:27

41 min. W końcówce Real stara się zdobyć gola, który sprawiłby, że Atletico musiałoby zdobyć trzy kolejne bramki.

21:25

38 min. Ładny zwód, ale słaby strzał Isco. Oblak bez problemów złapał piłkę.

21:23

37 min. Kolejny faul i kolejne protesty. I właśnie za protesty kartkę ogląda Gabi. Ten mecz raczej nie skończy się w komplecie.

21:23

36 min. Zablokowany strzał z dystansu Ronaldo.

21:21

34 min. Piłkarze i trybuny wywierają coraz większą presję na trenerze. Po każdym faulu pojawiają się gwizdy i protesty. Teraz sytuację zaognił Godin, który z premedytacją wpadł w plecy Ronaldo. Urugwajczyk obejrzał żółtą kartkę. Napomniany, za protesty, został też Sergio Ramos.

21:19

32 min. Casemiro znowu prosi się o kartkę. Faul od tyłu na Griezmannie, ale bez kary.

21:15

29 min. Kolejne mocne przewinienie, tym razem Koke. Powinna być kartka, a nie ma.

21:14

28 min. Spokojniejszy fragment spotkania. Jakby obie ekipy zbierały siły na końcówkę tej części.

21:12

25 min. Brzydki faul Gabiego na Isco. Tym razem sędzia odgwizdał rzut wolny.

21:10

23 min. Ryzykowny faul Godina. W piłkę, ale też w nogi Modricia. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

21:08

22 min. Atletico trochę się cofnęło i wyczekuje na rywala przed polem karnym. Taka gra często kończy się utratą gola.

21:07

20 min. Niecelny strzał Ramosa. Tymczasem Tomek Hajto na tropie złamania przepisów...

21:05

18 min. Za krótkie dośrodkowanie Kroosa z rzutu rożnego.

21:04

Navas miał piłkę na rękach, ale nie zdołał jej wybić. Atleti potrzebują jeszcze jednego gola, by odrobić straty z pierwszego meczu.

21:03

16 min. GOOOOOOOOOOOOLLLLLL! Griezmann z karnego! 2:0!

21:02

15 min. Varane podciął Torresa.

21:01

15 min. KARNY dla Atletico!

21:00

14 min. Isco zepsuł kontrę Realu. Mogła być szybka odpowiedź.

21:00
20:58

12 min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL! Atletico walczy! Saul Niguez!

20:57

10 min. Groźny jest Carrasco. Dobre dośrodkowanie Belga, ale jego koledzy nie zdążyli do tego zagrania.

20:55

9 min. Obiecujący początek tego meczu. Kilka szybkich, składnych akcji i już sporo strzałów.

20:54

7 min. Carrasco ograł trzech rywali, ale zatrzymał się na czwartym.

20:53

7 min. Fantastyczna interwencja na refleks Oblaka po strzale Casemiro.

20:53

6 min. Kolejna kartka. Tym razem ukarany Savić za trącenie w twarz Isco.

20:52

5 min. Bardzo dobra akcja Atletico. Carrasco zagrał do Koke, a jego uderzenie z trudem obronił Navas. Gospodarze mieli jeszcze rzut rożny, ale Godin nie zdołał skierować futbolówki w światło bramki.

20:50

4 min. I już pierwsza żółta kartka. Danilo kopnął w twarz Felipe Luisa.

20:49

3 min. Szybka odpowiedź Ronaldo, ale bardzo anemiczna. Futbolówka z trudem doleciała do Oblaka.

20:48

2 min. Pospieszył się Griezmann. Francuz mógł rozegrać jeszcze piłkę, ale zdecydował się na strzał z 30 m. Nie trafił.

20:48

1 min. Pierwsze starcie w powietrzu, po którym Ramos padł na murawę. Torres lekką go odepchnął.

20:46

Grają!

20:44

Niektórzy dzisiejszy mecz oglądają w takich warunkach.

20:43

Piłkarze są już na murawie. Czekamy na pierwszy gwizdek.

20:39

W lidze hiszpańskiej obie ekipy wygrały swoje spotkania: Atletico ograło Eibar 1:0, a Real Granadę 4:0. Bardziej wypoczęci będą jednak "Królewscy", bo przeciwko spadkowiczowi zagrali zmiennicy.

20:18

Atletico słynie z bardzo dobrej defensywy, ale w decydującym momencie sezonu właśnie ona się rozsypała. Wypadł przede wszystkim Juanfran, czołowy prawy obrońca Primera Division, a to odbiło się na postawie zespołu na Santiago Bernabeu. Zresztą, dziś nie tylko muszą świetnie bronić, ale przede wszystkim skutecznie strzelać.

19:38

W ekipie gospodarzy zaszła jedna zasadnicza zmiana. Na szpicy w miejsce Kevina Gameiro wystąpi Fernando Torres.

19:36

Znamy już składy na to spotkanie. Real zagra bez kontuzjowanego Carvajala, którego zastąpi Danilo.

19:35

Witamy w naszej relacji z drugiego półfinału Ligi Mistrzów. Za 90 minut, a może za nieco ponad 120 minut poznamy finałowego rywala Juventusu, który wczoraj wyeliminował AS Monaco.