Sensacja stała się faktem, Real odpadł z Pucharu Króla

25.01.2017 23:39

Real Madryt nie odrobił strat z pierwszego spotkania i przegrał dwumecz o półfinał Pucharu Króla z Celtą Vigo 3:4.

Real - Celta fot. East News

Podopieczni Zinedine'a Zidane'a sensacyjnie ulegli rywalom 1:2 w pierwszym meczu na Santiago Bernabeu. W rewanżu musieli odrabiać straty.

Tego nie ułatwił im... Danilo, który w 44. minucie pechowo trafił do własnej bramki. Po zmianie stron golem z rzutu wolnego odpowiedział Cristiano Ronaldo. W końcówce dwumecz zamknął jednak Daniel Wass. Prowadzenie Celty 2:1 oznaczało, że Realowi do awansu potrzebne były jeszcze dwa gole, a na zegarze widniała już 85. minuta. W 90. na 2:2 trafił jeszcze Lucas Vazquez. To jednak nie wystarczyło.

Real Madryt przegrał w dwumeczu 3:4 i odpadł z rozgrywek. Ostatni raz po to trofeum sięgnął w 2014 roku.