Zamknij

W raporcie Nawałki z MŚ brakuje kluczowego załącznika. Został utajniony

Krzysztof Sobczak
04.09.2018 11:58
W raporcie Adama Nawałki utajniono załącznik o wydolności
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EASTNEWS

W poniedziałek Polski Związek Piłki Nożnej opublikował raport byłego selekcjonera Adama Nawałki z przygotowań i występu reprezentacji na mistrzostwach świata Rosja 2018. Jak się okazuje, brakuje w nim kluczowego załącznika, który mógłby rzucić nowe światło na przyczyny porażki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W ujawnionym sprawozdaniu znalazły się same ogólniki - zawiodło przygotowanie mentalne, źle zaplanowany mikrocykl przed inauguracyjnym meczem z Senegalem, nie pomogły kontuzja Kamila Glika i brak ogrania wielu ważnych zawodników. Tyle wiedzieliśmy zaraz po turnieju, bez czytania raportu.

Raport Nawałki po MŚ 2018. Co z przygotowaniem fizycznym?

- Zawiodło przygotowanie fizyczne. Nie miałem dynamiki, nie była na takim poziomie, jak normalnie. W inny sposób nie potrafię tego wytłumaczyć. Nie byłem w stanie dać z siebie nic więcej, naprawdę. Nie rozumiałem tego, ale nie byłem w stanie tego zmienić - mówił po mundialu Łukasz Piszczek, jeden z najbardziej doświadczonym reprezentantów Polski. On zwykle nie narzeka, a więc jeśli takie słowa padły z jego ust, musiało coś być na rzeczy.

W raporcie czytamy jedynie, że niektórzy zawodnicy nie przepracowali odpowiednio całego sezonu w swoich klubach, grali rzadziej niż przed Euro 2016 i nie mogli odpowiednio przygotować się do turnieju. To banały, które niewiele mówią.

Tymczasem dokument dotyczący wydolności poszczególnych graczy został utajniony. Ma to związek z ochroną danych osobowych, a zatem można spodziewać się, że nigdy nie trafi on do opinii publicznej.

MŚ 2018: Porażka Polski

Biało-czerwoni jechali na mundial z dużymi nadziejami, w glorii drużyny zajmującej miejsce w najlepszej dziesiątce rankingu FIFA. Nie znalazło to jednak przełożenia na postawę naszej drużyny w Rosji - porażka w kompromitującym stylu z Senegalem, 30 minut solidnej gry, która nie wystarczyła do ogrania Kolumbii i zwycięstwo w cieniu skandalu z Japonią założyły się na 3. miejsce w grupie i szybszy niż zapowiadano powrót do domu.

W piątek już z nowym selekcjonerem Jerzym Brzęczkiem biało-czerwoni zainaugurują rozgrywki Ligi Narodów. Relacja z meczu Włochy - Polska na żywo na sport.radiozet.pl o godz. 20:45.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS