Zamknij

Spadek Ekstraklasy w rankingu UEFA. Tak źle jeszcze nie było

13.12.2019 12:44
spadek Ekstralasy w rankingu UEFA
fot. Jan Bielecki/East News

PKO Ekstraklasa spadnie w rankingu UEFA. Wszystko przez zespół Ferencvaros, który w meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Europy wywalczył remis.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Od dłuższego czasu żaden z polskich klubów nie potrafi awansować do Ligi Europy, a o Lidze Mistrzów nie wspominając. Od czterech sezonów żadna drużyna z Ekstraklasy nie jest w stanie wywalczyć awansu do europejskich pucharów, co odbija się w rankingu UEFA. Z roku na rok pozycja Polski pogarsza się i w najnowszym zestawieniu biało-czerwoni spadną z 29. na 32. miejsce.

Wszystkiemu winny jest zespół Ferencvarosu, który w ostatnim meczu fazy grupowej LE rzutem na taśmę wywalczył remis z Łudogorcem Razgrad. W 95. minucie spotkania bramkę wyrównującą zdobył Mikałaj Sihniewicz. Węgierska drużyna walczyła o awans do 1/16 LE i do końcowego sukcesu potrzebowali jednego punktu, co ostatecznie udało im się uzyskać.

Niestety, ale ten gol da się we znaki Ekstraklasie, a dokładniej polskim klubom, które teraz będą mieć w Europie jeszcze trudniej. Przez spadek w rankingu UEFA, Polska znajdzie się za takimi państwami jak: Luksemburg czy Liechtenstein.

Sam Zbigniew Boniek bije na alarm. Najprawdopodobniej Polacy będą rozpoczynać zmagania w Europa Conference League od pierwszej rundy, a ich brak w trzeciorzędnych rozgrywkach klubowych będzie prawdziwym dramatem w polskiej piłce.

RadioZET.pl/sport.pl