Ranking FIFA: Reprezentacja Polski utrzymała wysokie miejsce

Andreas Nicolaides
18.01.2018 11:01
reprezentacja Polski
fot. PAP/EPA

Reprezentacja Polski utrzymała wysokie miejsce w rankingu FIFA. Biało-czerwoni wciąż wyprzedzają takich gigantów jak Francja czy Anglia. Liderem pozostali mistrzowie świata - Niemcy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy 7. miejsce w rankingu odzwierciedla siłę naszej reprezentacji?

Liczba głosów:

Polska w najnowszym rankingu FIFA zajmuje 7. miejsce, takie samo jak w poprzednim notowaniu. W czołowej dziesiątce w ogóle nie doszło do zmian. Za liderującą reprezentacją Niemiec znajdują się kolejno: Brazylia, Portugalia, Argentyna, Belgia i Hiszpania. 

Jeżeli chodzi o grupowych rywali Polaków na MŚ 2018 w Rosji, to na 13. pozycji plasuje się Kolumbia, Senegal jest 24., a Japonia dopiero 56.

Polska nigdy nie zaczęła roku tak dobrze

Styczniowy ranking jest już siódmym z rzędu, w którym Polska znajduje się w czołowej dziesiątce, jednak po raz pierwszy w historii tak wysoko rozpocznie nowy rok. 

Najnowsze zestawienie nie będzie miało wpływu na losowanie Ligi Narodów, które odbędzie się 24 stycznia. Pewne jest, że Polska trafi w niej na mocnych rywali. Z pierwszego koszyka może to być zespół Niemiec, Portugalii, Belgii czy Hiszpanii, z drugiego - drużyna Francji, Anglii, Szwajcarii lub Włoch.

Ranking FIFA - styczeń 2018:

RadioZET.pl/AN