Zamknij

Ranking FIFA: Polska jest już pewna awansu na 6. pozycję

Krzysztof Sobczak
26.06.2017 19:11
Polska - Rumunia
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Półfinał Pucharu Konfederacji Portugalia - Chile oznacza, że jedna z tych drużyn znajdzie się za reprezentacją Polski w lipcowym rankingu FIFA. Biało-czerwoni awansują na 6. miejsce!

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zwycięstwo z Rumunią 10 czerwca na Stadionie Narodowym zapewniło podopiecznym Adama Nawałki "wirtualny" skok o trzy pozycje - z 10. na 7. "Plecy" Roberta Lewandowskiego i spółki będą oglądały potęgi, takie jak Hiszpania (która znajdowała się ex aequo z Polską na 10. miejscu) i Francja, a także Kolumbia oraz Belgia.

Zobacz także

Kolejny awans, nawet do TOP 4 (!), zależał od rozstrzygnięć w Pucharze Konfederacji. Przed czterema drużynami są jeszcze półfinały, ale już teraz można z całą pewnością ogłosić, że biało-czerwoni 6 lipca zadebiutują na 6. miejscu.

Stanie się tak, gdyż w 1/2 finału rosyjskiego turnieju Portugalia zagra z Chile. Przegrany w tym spotkaniu znajdzie się za reprezentacją Polski, natomiast wygrany pozostanie przed biało-czerwonymi.

Biało-czerwoni na pewno nie miną mistrzów świata, Niemców, choć przed inauguracją Pucharu Konfederacji takie rozwiązanie, przynajmniej matematycznie, było możliwe. Nasi zachodni sąsiedzi musieli jednak przegrać wszystkie mecze grupowe, a tak się nie stało - Niemcy są w najlepszej czwórce rozgrywek i zmierzą się w niej z Meksykiem.

RadioZET.pl/KS