Ranking FIFA: Kolejny rekordowy awans Polski! Wyprzedzamy mistrzów Europy!

Andreas Nicolaides
10.08.2017 10:16
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Polska znów awansowała w rankingu FIFA! Tym razem biało-czerwoni wyprzedzili mistrzów Europy - Portugalczyków. W najnowszym zestawieniu podopieczni Adama Nawałki plasują się na najwyższym miejscu w historii - są piątą drużyną świata!

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy we wrześniu awansujemy do czołowej trójki rankingu FIFA?

Liczba głosów:

W opublikowanym 10 sierpnia rankingu Polska ustępuję jedynie: Brazylii, Niemcom, Argentynie i Szwajcarii. Wyprzedziła jednak kolejną piłkarską potęgę - Portugalię, z którą przegrała w rzutach karnych w ćwierćfinale Euro 2016, i która sięgnęła później po tytuł mistrzów Europy.

Wyprzedzamy też m.in. takie ekipy jak Kolumbia, Belgia, Francja, Hiszpania, Anglia czy Włochy.

5. miejsce, które obecnie zajmują Polacy, to najwyższe w historii. Nigdy wcześniej biało-czerwoni nie znajdowali się w najlepszej piątce rankingu FIFA.

Pierwsza trójka rankingu FIFA już we wrześniu?

Ze zniecierpliwieniem oczekiwać będziemy teraz rankingu wrześniowego. Zwycięstwa w meczach el. MŚ 2018 z Danią i Kazachstanem mogą zapewnić nam awans nawet na 3. pozycję! Oczywiście, aby tak się stało, swoje mecze przegrać będą musiały inne zespoły z czołówki zestawienia - m.in. Argentyna czy Portugalia. 

Zobacz także

Czarny scenariusz zakłada spadek na dalszą lokatę - nawet na 11. miejsce! Przy formie, jaką prezentują ostatnio Robert Lewandowski i spółka, trudno przypuszczać jednak, aby w dwóch kolejnych meczach nie zdobyli choćby punktu...

Ranking FIFA - sierpień 2017:

Zrzut ekranu 2017-08-10 o 10.11.43

Ci polscy piłkarze nie unikają siłowni [ZDJĘCIA]:

RadioZET.pl/AN