Zamknij

Ranking FIFA: Polska może wskoczyć na 3. miejsce, ale też wypaść z dziesiątki

Andreas Nicolaides
07.08.2017 11:00
reprezentacja Polski
fot. PAP/EPA

Reprezentacja Polski z miesiąca na miesiąc pnie się w górę rankingu FIFA. W sierpniowym zestawieniu wejdzie na najwyższe w historii 5. miejsce (wyprzedzi Portugalię). Dobra passa może trwać dalej, ale też skończyć się już we wrześniu. Kluczowe będą nadchodzące mecze z Danią i Kazachstanem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Polska awansuje na 3. miejsce rankingu FIFA?

Liczba głosów:

Jeśli Polska wygra z Danią (1 września) i Kazachstanem (4 września), może wskoczyć na 3. miejsce. Wówczas swoich dwóch spotkań nie mogłyby wygrać reprezentacje Argentyny i Portugalii (Szwajcarię wyprzedzimy niezależnie od wyników jej meczów). Bez względu na to nasza kadra nie wypadnie jednak z czołowej piątki.

Zależnie od wyników biało-czerwonych i pozostałych drużyn z czołówki po wrześniowych spotkaniach możemy spaść jednak na 8., 9., a nawet 11. miejsce. 

Aby biało-czerwoni wypadli z dziesiątki, musi zostać spełnionych kilka warunków. Pierwszy to oczywiście porażki Polaków w starciach z Danią i Kazachstanem. Drugi to korzystne wyniki meczów wielu innych reprezentacji. Jak wyliczył eurosport.onet.pl, wyprzedzić mogą nas - jeśli wygrają lub zremisują poszczególne spotkania - reprezentacje Chile, Szwajcarii, Portugalii, Kolumbii, Francji, Belgii, Hiszpanii, Argentyny, Brazylii i Niemiec.

Sierpniowy ranking FIFA opublikowany zostanie 10 sierpnia, notowanie wrześniowe poznamy 14 września.

Aktualny ranking FIFA:

Zrzut ekranu 2017-08-07 o 10.55.04

RadioZET.pl/AN