Ranking FIFA: Polska wskoczy do pierwszej dziesiątki już w kwietniu?

Krzysztof Sobczak
27.03.2017 20:00
Reprezentacja Polski
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Reprezentacja Polski w najbliższym rankingu FIFA może awansować do pierwszej dziesiątki! Aby tak się stało, muszą zostać spełnione dwa warunki

Zagłosuj

Czy w kwietniowym rankingu FIFA Polska znajdzie się w TOP 10?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W marcu biało-czerwoni wskoczyli z 14. na 12. miejsce, co jest najlepszym osiągnięciem w historii reprezentacji Polski. Zajmują je ex-aequo z Walią, ale po zwycięstwie naszych piłkarzy z Czarnogórą i remisie Wyspiarzy z Irlandią drogi obu ekip się rozejdą. Gareth Bale i spółka nie utrzymają tej lokaty, natomiast Polacy mają szansę nawet na awans do pierwszej dziesiątki!

Zobacz także

Według narzędzia analitycznego FIFA/Coca-Cola World Ranking Prognosis Tool, triumf w Podgoricy zapewni biało-czerwonym 62 punkty. Oznacza to, że będą mieli 1183 punkty i w najgorszym wypadku zachowają 12. pozycję. Jest jednak możliwość, by wyprzedzić Urugwajczyków oraz byłych mistrzów świata i Europy Hiszpanów.

Urugwaj zmierzy się we wtorek w meczu eliminacji mistrzostw świata z Peru i musi wygrać, aby utrzymać miejsce przed Polską. Podobne zadanie czeka Hiszpanię, która także we wtorek towarzysko zmierzy się z wicemistrzem Starego Kontynentu, Francją. Obie drużyny zagrają na wyjeździe. Jeśli przegrają lub zremisują, Polska znajdzie się w TOP 10. Wpadka jednej z tych drużyn zapewni podopiecznym Adama Nawałki awans o jedno "oczko".

Polacy z pewnością nie przeskoczą jedenastej obecnie Szwajcarii. Helweci ograli w meczu eliminacyjnym Łotwę 1:0. Z drugiej strony nie muszą obawiać się Anglików czy Włochów.

Nowy ranking FIFA zostanie opublikowany 6 kwietnia.

RadioZET.pl/sport.pl/KS