Ranking FIFA: Piąte czy szóste miejsce dla Polski? Tłumaczymy

Krzysztof Sobczak
03.07.2017 10:14
Polska - Rumunia
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

W najnowszym rankingu FIFA, wbrew wyliczeniom niektórych mediów, reprezentacja Polski awansuje na 6. miejsce. Zestawienie zostanie opublikowane 6 lipca.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W jedynym rozegranym w czerwcu spotkaniu podopieczni Adama Nawałki pokonali w eliminacjach mistrzostw świata Rumunię 3:1 i mogli być pewni skoku o trzy "oczka" - z 10. na 7. miejsce. Możliwy był awans nawet na 5. lokatę, ale ten zależał od rozstrzygnięć w Pucharze Konfederacji w Rosji.

Zobacz także

Po finale, w którym Niemcy pokonały Chile 1:0, pojawiły się informacje, że biało-czerwoni wskoczą właśnie na 5. pozycję. To jednak na razie nie jest możliwe - wszystko przez drobny szczegół, o którym niektórzy zapominają.

W półfinale rosyjskiego turnieju Portugalczycy przegrali z Chile po rzutach karnych. Po 90 minutach i dogrywce był remis 2:2 i to właśnie ten wynik - według regulaminu FIFA - uznawany jest za końcowy. To oznacza, że mistrzowie Europy zdobyli punkty za ten mecz. Ponadto Portugalia wywalczyła 3. miejsce po triumfie z Meksykiem, co da jej dodatkowe "oczka" i pewne miejsce przed reprezentacją Polski (4.). Obie drużyny rozdzieli jeszcze Szwajcaria.

Za biało-czerwonych spadnie natomiast finalista Pucharu Konfederacji, Chile. Stałoby się tak nawet w przypadku triumfu Arturo Vidala i spółki w Rosji. To efekt słabych wyników w spotkaniach towarzyskich, w których mistrzowie Ameryki Południowej przegrali m.in. z... Rumunią (2:3).

Według wyliczeń, nowym liderem kosztem Brazylii zostaną mistrzowie świata, Niemcy.

RadioZET.pl/Onet/Polsat Sport/sport.pl/KS