Zamknij

Ranking FIFA: Awans reprezentacji Polski, Belgia wciąż liderem

22.10.2020 10:26
Ranking FIFA
fot. PAWEL RELIKOWSKI / POLSKAPRESS/Polska Press/East News

Reprezentacja Polski, która nie przegrała żadnego z trzech październikowych spotkań, awansowała z 19. na 18. pozycję w rankingu FIFA. Liderem pozostaje Belgia.

Reprezentacja Polski w październikowych meczach pokazała się z dobrej strony. W spotkaniu towarzyskim pokonała Finlandię 5:1, a następnie zdobyła cztery punkty w Lidze Narodów UEFA - to efekt remisu z Włochami (0:0) oraz zwycięstwa z Bośnią i Hercegowiną (3:0). Po czterech kolejkach biało-czerwoni są liderem grupy A1.

Te rezultaty pozwoliły Polakom na awans w rankingu FIFA z 19. na 18. pozycję. Nowe zestawienie zostało opublikowane w czwartek.

Ranking FIFA: Polska 18., Belgia liderem

W czołowej piątce nie zaszły żadne zmiany. Wciąż liderem jest Belgia, przed mistrzami świata Francuzami i Brazylijczykami. Dalej plasują się Anglicy i broniący tytułu w Lidze Narodów, aktualni mistrzowie Europy Portugalczycy.

Roszady dostrzegamy w dolnej części pierwszej dziesiątki. O jedno "oczko" awansowały Hiszpania (6.) i Argentyna (8.), a nieznaczne spadki zanotowały Urugwaj (7.) i Chorwacja (9.). TP 10 zamyka Kolumbia.

Ranking FIFA: Na którym miejscu najbliżsi rywale reprezentacji Polski?

W listopadzie reprezentacja Polski rozegra aż trzy spotkania z wysoko notowanymi rywalami. Ukraina, z którą biało-czerwoni zmierzą się 11 listopada na Stadionie Śląskim w Chorzowie, jest 23., Włochy zajmują 12. lokatę (15.11), a Holandia plasuje się na pozycji 15. (18.11).

RadioZET.pl