Zamknij

Skandaliczna decyzja szkockiego klubu. Zarząd rozwścieczył swoich kibiców

15.02.2022 14:55

Szkoci żyją decyzją drugoligowego Raith Rovers. Klub związał się umową z piłkarzem, który został skazany za zbiorowy gwałt. Ostro na tę decyzję zareagowali kibice oraz sponsorzy, którzy zaczęli krytykować ten ruch transferowy. 

Raith Rovers
fot. Twitter screen/Sky Sports Scotland

Raith Rovers to drugoligowy, szkocki klub z niemałą historią. W przeszłości grał na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, a nawet zdarzyło mu się startować w jednej edycji europejskich pucharów, gdzie uległ jednak Bayernowi Monachium.

Ostatnio swoim ruchem transferowym zarząd "The Rovers" wzbudził masową krytykę. Władze klubu zdecydowały się na podpisanie 2-letniego kontraktu z napastnikiem Davidem Goodwillem. Taka decyzja nie spodobała się kibicom oraz sponsorom.

Skandaliczne zachowanie szkockiego klubu

Masowe oburzenie wynika z faktu, że Goodwill został w 2017 roku skazany za grupowy gwałt. Po odbyciu kary zawodnik postanowił spróbować swoich sił ponownie w piłce nożnej. 

Raith Rovers w obliczu tak ogromnego niezadowolenia wydał już oświadczenie. "Zdajemy sobie sprawę, że nasza decyzja podzieliła opinię publiczną i naszym celem jest odbudowanie zaufania" - poinformował klub. Zdaje się jednak, że słowa w tym przypadku już nic nie pomogą.

Już teraz sponsor klubu oraz fan Val McDermind poinformował w mediach społecznościowych o zakończeniu współpracy. "Obrzydliwe posunięcie zadaje kłam opinii, że Reith jest klubem społecznościowym, a tym bardziej rodzinnym" - napisał na Twitterze.

loader

RadioZET.pl