Rafał Wolski zerwał więzadła krzyżowe. Koniec marzeń o mundialu

20.02.2018 08:55
Rafał Wolski

W niedzielnym przegranym 0:2 meczu ekstraklasy z Piastem Gliwice pomocnik Rafał Wolski zerwał więzadło krzyżowe przednie. Ta kontuzja kolana oznacza, że piłkarz Lechii Gdańsk nie tylko nie zagra do końca sezonu, ale nie ma też szans na występ w mistrzostwach świata.

Z powodu urazu mięśnia dwugłowego Wolski nie zagrał w pierwszym na wiosnę meczu Lechii z Wisłą Kraków (1:1). Drugie spotkanie z Piastem Gliwice rozpoczął na ławce rezerwowych, ale w przerwie trener Adam Owen wpuścił go na boisko. 25-letni piłkarz długo na nim nie przebywał, bo w 72. minucie nabawił się kontuzji kolana. Murawę opuścił ze łzami w oczach.

Przeprowadzone w poniedziałek badania wykazały, że zawodnik gdańskiej drużyny zerwał więzadło krzyżowe przednie i w środę przejdzie operację w rzymskiej klinice Villa Stuart. Zabieg przeprowadzi profesor Pier Paolo Mariani, który operował ostatnio innych reprezentantów Polski, Arkadiusza Milika i Macieja Makuszewskiego. Wolski nie zagra już do końca sezonu i nie wystąpi także w mistrzostwach świata w Rosji.

W tym sezonie zawodnik miał sporo problemów zdrowotnych. Ze względu na różne urazy opuścił także siedem pierwszych oraz cztery ostatnie mecze rundy jesiennej. W tych rozgrywkach ekstraklasy Wolski zaliczył 11 spotkań, w których zdobył jedną bramkę.