Rafał Wisłocki: Kim jest nowy prezes Wisły Kraków?

Maciej Walasek
05.01.2019 13:14
Rafał Wisłocki: Kim jest nowy prezes Wisły Kraków?
fot. PAP

Rafał Wisłocki został nowym prezesem Wisły Kraków. Oficjalne ogłoszenie miało miejsce podczas piątkowej konferencji prasowej. Kim jest Rafał Wisłocki?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Rafał Wisłocki urodził się w 1986 roku i swoją przygodę ze sportem rozpoczął jako piłkarz juniorów. Dobrze zapowiadał się jako gracz, o czym świadczy zainteresowanie się nim ze strony Wisły, ale jego karierę pokrzyżowały kontuzje. W związku z tym w 2009 roku Wisłocki jako student IV roku Akademii Wychowania Fizycznego rozpoczął praktyki u Stanisława Chemicza. Miał dobre podejście do młodych zawodników, co zaowocowało tym, że po półrocznej współpracy otrzymał propozycję wyjazdu na obóz z najmłodszymi piłkarzami. Później dostał szansę pracy przy Reymonta 22.

W ciągu 7 lat trenował dzieci i młodzież. Jednak istotne zmiany rozpoczęły się w 2012 roku, kiedy Wisłocki odwiedził PSV Eindhoven. Przez długi czas walczył o wprowadzenie jednego stylu gry do wszystkich grup, który został podpatrzony w Holandii.

Kiedy przekonał wszystkich do swojego pomysłu, rozpoczął budowę planu szkolenia dla najmłodszych. Finalnie z posadą szkoleniowca grup młodzieżowych i dzieci rozstał się w połowie 2016 roku. Po drodze w drugiej połowie sezonu 2013/14 i pełnym sezonie 2014/15 pełnił funkcję koordynatora grup młodzieżowych do U-15. Później został dyrektorem zarządzającym Akademii i Koordynatorem ds. szkolenia.

Jak widzimy ruch TS Wisła wskazuje na to, że niepoważne postacie zostają zastąpione świeżymi i kompetentnymi osobami. Marzena Sarapata razem z chuliganami i przestępcami, których wprowadziła do zarządu klubu znika ze sceny. Nie wiadomo czy wzbogacili się na tym interesie czy nie. Najważniejsze jest jednak to, że Wisłockiemu będzie o wiele łatwiej dogadać się w sprawie ewentualnej sprzedaży Wisły.

Rafał Wisłocki bez wątpienia ma doświadczenie w pracy z młodzieżą. Jednak czy sprawdzi się w roli prezesa? Na wiosnę jego kompetencje mogą być kluczowe dla zmian Wisły, bo jeżeli z klubu odejdzie wielu zawodników (wniosek o wypłatę zaległych pensji złożyło 15 piłkarzy), na wiosnę wielokrotny mistrz Polski będzie zmuszony grać juniorami. A tutaj bardzo przyda się odpowiednie rozeznanie na piłkarskim rynku, które Wisłockiemu nie można odmówić. Aczkolwiek pierwszym celem nowego prezesa będzie odwieszenie licencji na grę zespołu w Ekstraklasie.

- Skupię się na ratowaniu klubu, potem ktoś pewnie będzie musiał sprawdzić dokładnie, co tu się ostatnio wydarzyło – powiedział Wisłocki na piątkowej konferencji prasowej.

RadioZET.pl/polskieradio.pl, weszlo.com/MW