Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rafał Wisłocki: Kim jest nowy prezes Wisły Kraków?

05.01.2019 13:14
sport

Rafał Wisłocki został nowym prezesem Wisły Kraków. Oficjalne ogłoszenie miało miejsce podczas piątkowej konferencji prasowej. Kim jest Rafał Wisłocki?

Rafał Wisłocki: Kim jest nowy prezes Wisły Kraków? fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Rafał Wisłocki urodził się w 1986 roku i swoją przygodę ze sportem rozpoczął jako piłkarz juniorów. Dobrze zapowiadał się jako gracz, o czym świadczy zainteresowanie się nim ze strony Wisły, ale jego karierę pokrzyżowały kontuzje. W związku z tym w 2009 roku Wisłocki jako student IV roku Akademii Wychowania Fizycznego rozpoczął praktyki u Stanisława Chemicza. Miał dobre podejście do młodych zawodników, co zaowocowało tym, że po półrocznej współpracy otrzymał propozycję wyjazdu na obóz z najmłodszymi piłkarzami. Później dostał szansę pracy przy Reymonta 22.

W ciągu 7 lat trenował dzieci i młodzież. Jednak istotne zmiany rozpoczęły się w 2012 roku, kiedy Wisłocki odwiedził PSV Eindhoven. Przez długi czas walczył o wprowadzenie jednego stylu gry do wszystkich grup, który został podpatrzony w Holandii.

Kiedy przekonał wszystkich do swojego pomysłu, rozpoczął budowę planu szkolenia dla najmłodszych. Finalnie z posadą szkoleniowca grup młodzieżowych i dzieci rozstał się w połowie 2016 roku. Po drodze w drugiej połowie sezonu 2013/14 i pełnym sezonie 2014/15 pełnił funkcję koordynatora grup młodzieżowych do U-15. Później został dyrektorem zarządzającym Akademii i Koordynatorem ds. szkolenia.

Jak widzimy ruch TS Wisła wskazuje na to, że niepoważne postacie zostają zastąpione świeżymi i kompetentnymi osobami. Marzena Sarapata razem z chuliganami i przestępcami, których wprowadziła do zarządu klubu znika ze sceny. Nie wiadomo czy wzbogacili się na tym interesie czy nie. Najważniejsze jest jednak to, że Wisłockiemu będzie o wiele łatwiej dogadać się w sprawie ewentualnej sprzedaży Wisły.

Rafał Wisłocki bez wątpienia ma doświadczenie w pracy z młodzieżą. Jednak czy sprawdzi się w roli prezesa? Na wiosnę jego kompetencje mogą być kluczowe dla zmian Wisły, bo jeżeli z klubu odejdzie wielu zawodników (wniosek o wypłatę zaległych pensji złożyło 15 piłkarzy), na wiosnę wielokrotny mistrz Polski będzie zmuszony grać juniorami. A tutaj bardzo przyda się odpowiednie rozeznanie na piłkarskim rynku, które Wisłockiemu nie można odmówić. Aczkolwiek pierwszym celem nowego prezesa będzie odwieszenie licencji na grę zespołu w Ekstraklasie.

- Skupię się na ratowaniu klubu, potem ktoś pewnie będzie musiał sprawdzić dokładnie, co tu się ostatnio wydarzyło – powiedział Wisłocki na piątkowej konferencji prasowej.

RadioZET.pl/polskieradio.pl, weszlo.com/MW

Oceń