Zamknij

Polski radny złożył specjalny wniosek ws. Złotej Piłki. Żąda nieuznania wyników

30.11.2021 14:35
Robert Lewandowski
fot. FRANCK FIFE/AFP/East News; Twitter/Kamil Jastrzębski/screen

Radny Wieliczki, Kamil Jastrzębski, złożył specjalny wniosek do Rady Miejskiej Wieliczki, by ta poddała pod głosowanie projekt uchwały ws. nieuznania wyników tegorocznego plebiscytu Złotej Piłki. "Doszło do olbrzymiej niesprawiedliwości, a jej ofiarą stał się Robert Lewandowski. Proponuję, by miasto symbolicznie ogłosiło, że to «Lewy» jest najlepszym piłkarzem świata" - napisał radny.

Nie milkną echa po gali Złotej Piłki 2021. W prestiżowym plebiscycie "France Football" zwyciężył Lionel Messi, zaś drugie miejsce zajął Robert Lewandowski. Na takie, zdaniem wielu niesprawiedliwe rozstrzygnięcie, zareagował również... radny Rady Miejskiej w Wieliczce, Kamil Jastrzębski.

Jastrzębski złożył wniosek do RM w Wieliczce o nieuznanie wyników głosowania na najlepszego piłkarza w 2021 roku oraz nadania tego tytułu Lewandowskiemu.

Radny Wieliczki złożył wniosek ws. Złotej Piłki. Żąda nieuznania wyników

"Doszło do olbrzymiej niesprawiedliwości, a jej ofiarą stał się Robert Lewandowski. W związku z tym – jako radny Wieliczki – proponuję, by miasto symbolicznie ogłosiło, że to Lewy jest najlepszym piłkarzem świata" - czytamy w jego wpisie na Twitterze.

"Klasa Roberta Lewandowskiego jest niepodważalna i znana prawie każdemu, kto ma pojęcie o futbolu. Wielokrotnie bił się o najbardziej prestiżową nagrodę indywidualną w tej dyscyplinie, czyli tzw. Złotą Piłkę. W tym roku był blisko, ale wynik znów można uznać za krzywdzący dla polskiego napastnika" - napisał z kolei we wniosku.

"Doszło do olbrzymiej niesprawiedliwości, a jej ofiarą stał się Lewandowski"

"Trzeba dołożyć wszelkich starań mających na celu wsparcie i promocję wybitnych polskich sportowców. Musimy szczególnie doceniać te sukcesy oraz wreszcie zrozumieć, jakie mają one przełożenie na wizerunek Polski za granicą" - dodał.

Jak się potem okazało, wniosek rzeczywiście został złożony przez radnego, ale - jak sam napisał - "dla żartów". "Gratuluję każdemu, kto nie zorientował się, że projekt uchwały ws. Złotej Piłki składam wyłącznie dla żartów. Przy okazji dziękuję za zasięgi!" - napisał.

Chociaż kapitan reprezentacji Polski przegrał z Messim w wyścigu o Złotą Piłkę, nie wrócił z Paryża z pustym rękoma. Napastnik Bayernu Monachium został wyróżniony na gali Ballon d'Or nagrodą dla strzelca roku.

RadioZET.pl/Twitter/Kamil Jastrzębski