Puchar Włoch: Juventus lepszy od Romy. "Stara Dama" w półfinale

22.01.2020 23:35
Juventus - Roma

Juventus Turyn pokonał u siebie Romę 3:1 w ćwierćfinale Pucharu Włoch i tym samym awansował do półfinału. Gole dla gospodarzy zdobywali kolejno Cristiano Ronaldo, Rodrigo Bentancur oraz Leonardo Bonucci. Jedyne trafienie dla "Giallorossich" zdobył... Gianluigi Buffon. Włoch wpakował piłkę do własnej bramki.

Juventus, tym razem z Wojciechem Szczęsnym jako rezerwowym bramkarzem, awansował do półfinału Pucharu Włoch. Piłkarze z Turynu pokonali u siebie Romę 3:1, strzelając wszystkie gole już w pierwszej połowie.

Puchar Włoch: Juventus pokonał Romę i awansował do półfinału

Najpierw do bramki rzymian trafił w 26. minucie prezentujący znakomitą formę Cristiano Ronaldo. Statystyki słynnego Portugalczyka są imponujące - siedem bramek w czterech meczach, w których wystąpił w 2020 roku, a łącznie 12 goli w ostatnich ośmiu spotkaniach we wszystkich rozgrywkach.

Jeszcze przed przerwą wynik podwyższyli Urugwajczyk Rodrigo Betancur i doświadczony obrońca Leonardo Bonucci.

Romę stać było tylko na honorowego gola w 50. minucie, którego zapisano jako samobójcze trafienie doświadczonego Gianluigiego Buffona. Po efektownym strzale z dystansu Turka Cengiza Undera piłka odbiła się od poprzeczki, następnie od ręki prawie 42-letniego bramkarza i wpadła do siatki.

Puchar Włoch: Napoli już z awansem, Milan jeszcze czeka

We wtorek awans wywalczyło Napoli, po zwycięstwie u siebie nad broniącym trofeum Lazio Rzym 1:0. Bramkę zdobył Lorenzo Insigne, a asystował Piotr Zieliński. W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrał też inny reprezentant Polski Arkadiusz Milik.

Pozostałe ćwierćfinały odbędą się w przyszłym tygodniu. AC Milan Krzysztofa Piątka zagra z Torino, a inny zespół z Mediolanu - Inter zmierzy się z Fiorentiną, której piłkarzami są Bartłomiej Drągowski i Szymon Żurkowski.