Puchar Włoch: Nie będzie derbów Mediolanu, Lazio w półfinale

01.02.2019 00:00

Lazio Rzym po serii rzutów karnych pokonało Inter Mediolan i dołączyło do półfinalistów Pucharu Włoch. Rywalem podopiecznych Simone Inzaghiego będzie nowa drużyna Krzysztofa Piątka, AC Milan.

Lazio Rzym półfinalistą Pucharu Włoch fot. PAP/EPA

Przez blisko 90 minut w tym meczu działo się niewiele. Dopiero w końcówce idealnych okazji nie wykorzystali Caicedo oraz Politano do spółki z Lautaro Martinezem. Dogrywka wreszcie przyniosła spodziewane emocje. W 108. minucie gola zdobył Ciro Immobile i kiedy wydawało się, że nic już nie odbierze awansu Lazio, w 125. minucie arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Mauro Icardi, a to oznaczało serię rzutów karnych.

Bohaterem spotkania został bramkarz rzymian Strakosha, który obronił uderzenia Lautaro Martineza i Radji Nainggolana. W zespole Lazio pomylił się tylko Durmisi.

Pary półfinałowe Pucharu Włoch

W półfinale nie dojdzie więc do derbów Mediolanu, bo rywalem AC Milan będzie właśnie Lazio. Drugą parę utworzą Atalanta Bergamo, która nieoczekiwanie wyeliminowała broniący tytuł€ Juventus, oraz Fiorentina, która zmiotła Romę (7:1).

Inter Mediolan - Lazio Rzym 1:1; karne: 3-4

Bramki: Mauro Icardi (120.+5 - Ciro Immobile (108.)