Legia Warszawa odzyskała Puchar Polski! Arka bezradna w finale

02.05.2018 17:50

Legia Warszawa sięgnęła po Puchar Polski. Drużyna, która po raz ostatni triumfowała w tych rozgrywkach w 2016 roku, odebrała go z rąk broniącej tytułu Arki Gdynia. Podopieczni Deana Klafuricia wygrali 2:1.

Legia Warszawa z Pucharem Polski fot. PAP
Zagłosuj

Która z drużyn zdobędzie Puchar Polski?

Gole dla mistrzów Polski zdobyli Jarosław Niezgoda i Cafu. Gdynianie kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Grzegorza Piesio. W końcówce zdołali jednak zdobyć honorowego gola, którego autorem był Dawid Sołdecki.

MVP spotkania został Jarosław Niezgoda.

Pełna relacja z tego meczu:

18:00

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

17:58

Legia Warszawa po raz 19. zdobyła to trofeum. To absolutny krajowy rekord.

90+10 min.

KONIEC! LEGIA WARSZAWA ZDOBYWCĄ PUCHARU POLSKI!

90+9 min.

I pada ten GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL! Dawid Sołdecki! Jeszcze będzie gorąco w ostatnich sekundach!

90+8 min.

Arka bez wiary, ale jednak stara się jeszcze zdobyć honorowego gola.

90+5 min.

Nie ma już tempa w tym spotkaniu. Wszelkie emocje zgasły w 70. minucie, kiedy z boiska został wyrzucony Grzegorz Piesio.

90+2 min.

Steinbors broni strzał z bliskiej odległości Antolicia.

90 min.

Sędzia dolicza aż 10 minut. To efekt kilku przerw spowodowanej "pokazami pirotechnicznymi".

90 min.

Ostatnia zmiana w Legii - Eduardo da Silva zmienia Kucharczyka.

88 min.

Kolejna próba Cafu z dystansu, tym razem zablokowana.

87 min.

Race w sektorze Arki. A na murawie w tym fragmencie niewiele się dzieje. Legia nie dąży już za wszelką cenę do strzelania kolejnych goli, a gdynianie nie mają argumentów, by to uczynić.

85 min.

Dobra akcja Legii, ale spalona przez Cafu.

84 min.

Ładne uderzenie Szymańskiego z rzutu wolnego. Piłka nieznacznie przeszła nad poprzeczką.

81 min.

Zablokowany strzał Szymańskiego.

80 min.

Siemaszko przegrał walkę wręcz z Remym.

80 min.

Niezła, ale niedokładna centra Marciniaka.

79 min.

Raca uprzątnięta, można grać dalej.

77 min.

Na murawie lądują race i petardy. I mamy kolejną wymuszoną przerwę.

76 min.

Szymański zrobił jeden zwód za dużo i wyleciał z piłką poza linię końcową.

74 min.

Boisko opuszcza strzelec pierwszego gola Niezgoda, a na murawie pojawia się Hamalainen.

73 min.

Niecelny strzał Niezgody.

W Arce kolejna zmiana - Marciniak za Nalepę.

71 min.

Piesio nie dyskutował. Dobrze, że nie złamał nogi Szymańskiemu.

70 min.

I jest czerwona kartka dla Piesio! Problemów Arki ciąg dalszy.

70 min.

Hajto nie owija w bawełnę: "czerwona, prawie czarna". Na razie jest VAR.

69 min.

Piesio bardzo ostro potraktował Szymańskiego. Do gracza Arki doskoczyło kilku zawodników Legii.

68 min.

Kłótnia w szeregach... Arki. Siemaszko mocno dyskutuje z Nalepą.

67 min.

Strzał arkowców z rzutu wolnego w mur.

66 min.

Pierwsza zmiana w Legii - Szymański za Radovicia.

65 min.

Nalepa ryzykuje drugą żółtą kartkę. Pomocnik Arki taktycznie faulował Kucharczyka, ale arbiter jeszcze go oszczędził.

64 min.

Koniec przerwy. Wracamy do gry, choć dym wciąż unosi się nad murawą.

61 min.

I ten też.

61 min.

Czas płynie, ale gry nie ma. Ten film wyjaśni, dlaczego.

57 min.

Znowu racowisko na trybunach. Będzie krótka przerwa.

57 min.

Na razie więcej powodów do radości mają ci, którzy przyszli wspierać mistrza Polski.

55 min.

Niedokładne wznowienie akcji przez Cierzniaka mogło skończyć się utratą gola. Nalepa próbował go przelobować, ale przesadził z siłą.

53 min.

Bardzo mocny strzał z ok. 20 metrów Cafu. Po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny, który nie przyniósł Legii powodzenia.

52 min.

Ponowienie akcji było już znacznie lepsze. Siemaszko oddał strzał, ale został on zablokowany.

52 min.

Za lekkie prostopadłe podanie Piesia do Siemaszki.

50 min.

Legioniści maja problem z wyjściem z własnej połowy, ale kontrolują przebieg gry.

48 min.

Zgubił piłkę Siemaszko, a był bliski wejścia z nią w pole karne rywali.

47 min.

Od pierwszych sekund widać, że gdynianie będą próbowali wyżej zaatakować i szybciej odbierać piłkę. Na razie z mizernym skutkiem, ale to dopiero początek drugiej polowy.

46 min.

Grają! Legioniści bez zmian. Arka ma 45 minut, by odrobić 2-bramkową stratę.

46 min.

Jest podwójna zmiana w Arce Gdynia. Na murawę wchodzi bohater poprzedniego finału PP. Rafał Siemaszko, który zmienia Macieja Jankowskiego. Z boiska zszedł też Bogdanow, a w jego miejsce pojawił się Piesio.

45 min.

KONIEC pierwszej połowy. Legia prowadzi z Arką 2:0. Wracamy za ok. kwadrans.

45 min.

Mocno i bardzo niecelnie Nalepa. Arka wyraźnie stawia w tym meczu na stałe fragmenty gry, ale na razie nie ma z nich wiele pożytku.

43 min.

Mocne uderzenie Bogdanowa. Znowu dobrze broni golkiper Legii.

42 min.

Żółtą kartką ukarany Nalepa za faul na Radoviciu.

41 min.

Tak jakiś czas temu wyglądał sektor gości.

40 min.

Odważniej Arka. Kolejny strzał, tym razem Warcholaka. Celny, ale nie zaskoczył Cierzniaka.

38 min.

Problemy Cierzniaka przy wrzucie piłki z autu przez arkowców. Niewiele brakowało, by sprezentował gola rywalom, ale w porę się zrehabilitował.

37 min.

Na spalonym Cafu. Dobra decyzja arbitra.

36 min.

Beznadziejne dośrodkowanie Cafu z rzutu wolnego. Piłka dla Arki.

34 min.

Szwoch wreszcie znalazł się z piłką w polu karnym Legii, ale strzelił wprost w Cierzniaka. I do tego bardzo lekko.

31 min.

Są pierwsze komentarze. Niektórzy już Arkę skreślili, a jak powszechnie wiadomo, 2:0 to najniebezpieczniejszy wynik.

29 min.

GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL! Fatalny kiks Helstrupa kończy się trafieniem Cafu.

25 min.

Doszedł do tego dośrodkowania jeden z graczy Arki, ale futbolówkę z pola karnego wyekspediował Niezgoda.

25 min.

Pierwsza próba uderzenia z dystansu Nalepy zablokowana. Cierzniak wyrzuca potem jeszcze piłkę na rzut rożny.

23 min.

Uspokojenie po obu stronach. Po strzeleniu gola Legia próbowała szybko podwyższyć, ale teraz wolno rozgrywa piłkę i nie stwarza zagrożenia.

20 min.

Arka nie potrafi wymienić kilku podań. Wszystkie akcje kończą się tak samo - długim podaniem na głowę rywala.

18 min.

Kibice Legii mogli nie zobaczyć tego gola z powodu dymu.

16 min.

Legioniści zmarnowali znakomitą okazję. Wyszli trzech na jednego, a jednak nie potrafili nawet oddać strzału.

15 min.

Świetna obrona Steinborsa po strzale Vesovicia. Golkiper Arki miał utrudnione zadanie po podwójnym rykoszecie od obrońców.

15 min.

Tak na gola zareagował były kapitan Legii, a obecnie obrońca Karabachu Agdam.

12 min.

Bardzo duże błędy w obronie Arki. Dwóch obrońców skupiło się na Remym, trzeci był źle ustawiony i Niezgoda bez problemu pakuje piłkę w siatce.

12 min.

GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL! Jarek Niezgoda trafia na 1:0 dla Legii!

11 min.

Zablokowane uderzenie Radovicia. Po rykoszecie był jeszcze korner, ale dobrze arkowcy zażegnali niebezpieczeństwa.

10 min.

Na razie obie drużyny postawiły na "badanie" swojej dzisiejszej dyspozycji.

8 min.

Dobra interwencja Steinborsa, który przeciął podanie do Antolicia.

6 min.

Złe rozegranie rzutu rożnego przez gdynian.

4 min.

Race pojawiły się także w sektorze fanów Legii. Coraz gęściejszy dym nad murawą.

3 min.

Piłka w rękach Cierzniaka. Za mocne podanie do Jankowskiego.

2 min.

Dobre krosowe podanie do Niezgody od Pazdana, ale ten nie przepchną się przez obrońców gospodarzy.

1 min.

Już pierwszy faul na Kucharczyku.

1 min.

Grają! Mecz prowadzi Piotr Lasyk.

15:59

W sektorze gdynian pojawiły się pojedyncze race. Nie powinno to przeszkodzić w rozpoczęciu spotkania.

15:55

Piłkarze są już na murawie. Spotkanie finałowe Pucharu Polski tradycyjnie poprzedzi hymn narodowy.

15:47

W ostatniej kolejce ekstraklasy Legia pokonała Koronę Kielce 3:1 i wobec porażek Lecha oraz Jagiellonii odzyskała pozycję lidera. Arka w tym sezonie broni się przed spadkiem, ale może być już niemal pewna utrzymania. W minionej serii gier gdynianie zaprezentowali się fatalnie i przegrali z Piastem aż 1:5. W komentarzach do tego meczu najczęściej pojawiała się opinia, że podopieczni Leszka Ojrzyńskiego myślami byli już w Warszawie.

15:35

Fani Arki, która będzie nominalnym gospodarzem tego spotkania, gromadzili się pod główną areną.

15:34

Tradycyjnie przed finałem PP kibice Legii przemaszerowali z Łazienkowskiej 3 pod PGE Narodowy.